Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 3 lutego 2016, 13:02

autor: Adrian Werner

Space Grunts - mobilna premiera nietypowej turówki science-fiction

Do dystrybucji w usługach App Store i Google Play trafiła gra Space Grunts, która łączy strukturę wyzwań typową dla oldskulowej strzelanki science-fiction z mechanizmami turowej strategii.

Znane z takich tytułów jak Gunslugs 2 czy Heroes of Loot studio Orangepixel wypuściło wreszcie mobilną wersję gry Space Grunts, czyli nietypowej produkcji, w której scenariusze typowe dla oldskulowej strzelanki realizujemy za pomocą mechanizmów taktycznej turówki.

Gra dostępna jest na urządzenia z systemami iOS i Android za ok. 11 złotych. Jest to cena promocyjna z okazji premiery i wkrótce podskoczy do 22 zł. Produkcja dostępna jest także od miesiąca na pecetach, gdzie zapłacić za nią trzeba 44 zł. Na wszystkich platformach sprzętowych tytuł nie posiada mikropłatności.

Akcja gry przenosi nas do roku 2475, czyli w czasy, w których ludzka federacja wybudowała bazy księżycowe w nieliczonych obcych systemach. Kampania zaczyna się, gdy jedna z nich wysyła sygnał z prośbą o natychmiastową pomoc. Na miejsce wysłany zostaje oddział kosmicznych komandosów i to w jednego z jego członków przychodzi nam się wcielić.

Gracz kontroluje tylko jednego żołnierza i naszym zadaniem jest dotarcie do bazy, zbadanie jej wszystkich poziomów oraz odkrycie, co tak naprawdę się stało. Po drodze musimy przebić się przez hordy krwiożerczych kosmitów, robotów bojowych i dronów oraz zneutralizować liczne automatyczne systemy bezpieczeństwa.

Wszystko to na pierwszy rzut oka wygląda jak typowa oldskulowa strzelanka. Akcję obserwujemy z lotu ptaka, a zabawa sprowadza się głównie do eliminowania wrogów. Cała rozgrywka jest jednak toczona w trybie turowym, co tworzy ciekawą, dającą dużo frajdy mieszankę. Emocje podkręca survivalowy charakter przygód bohatera. Zasoby amunicji i przedmiotów są tutaj na wagę złota i gracz często musi chomikować najcenniejsze ich typy, aby móc z nich skorzystać w przyszłości, podczas najcięższych wyzwań.