Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lutego 2016, 15:05

autor: Draug

Hearthstone – nadchodzą duże zmiany w strukturze rozgrywek

Blizzard Entertainment planuje spore zmiany w strukturze karcianki Hearthstone: Heroes of Warcraft. Wiosną zostanie wprowadzony Standard - nowy format rozgrywek z ograniczoną pulą kart używanych do budowania talii. Dotychczasowa formuła zabawy będzie funkcjonowała dalej jako Dzicz. Ponadto szykuje się kolejny dodatek do gry.

Co nowego na wiosnę w Hearthstone?
  • Nowy format rozgrywek – Standard (dotychczasowa formuła zabawy będzie funkcjonowała jako Dzicz)
  • Kolejne, niezapowiedziane jeszcze rozszerzenie
  • Dodatki Gobliny vs Gnomy i Klątwa Naxxramas zostaną wycofane ze sprzedaży (karty z nich będzie można wytwarzać pyłem)
  • Niesprecyzowane jeszcze poprawki w kartach podstawowych i klasycznych
  • Wcześniej liczba miejsc na talie zwiększy się do 18 (po odblokowaniu wszystkich bohaterów)

Gdy pod koniec minionego roku Luc gdybał nad przyszłością Hearthstone’a, kończył swój wywód wnioskiem, że gra musi doczekać się poważnych zmian, by nie nastąpił odpływ graczy – i Blizzard właśnie zapowiedział spore zmiany w swojej karciance. Będą one związane przede wszystkim ze strukturą rozgrywek. Deweloper na wiosnę zamierza wprowadzić formułę Standard w trybie pojedynku, w której możliwe będzie korzystanie tylko z kart z zestawów podstawowego i klasycznego oraz tych, które znalazły się w dodatkach wydanych w bieżącym lub poprzednim roku (na start będzie to zawartość rozszerzeń Czarna Góra, Wielki Turniej i Liga Odkrywców oraz niezapowiedzianego jeszcze DLC planowanego na wiosnę). Dotychczasowa forma zabawy – z taliami składanymi z dowolnych kart – zostanie nazwana Dziczą i będzie funkcjonowała odrębnie od Standardu, zwłaszcza w rankingach. Warto jeszcze nadmienić, że powyższe nowości nie wpłyną na Arenę, Przygody ani tryb solo.

Blizzard stara się ze wszystkich sił zwiększyć żywotność Hearthstone'a... ale czy na pewno kombinuje w dobrym kierunku? - Hearthstone – nadchodzą duże zmiany w strukturze rozgrywek - wiadomość - 2016-02-03
Blizzard stara się ze wszystkich sił zwiększyć żywotność Hearthstone'a... ale czy na pewno kombinuje w dobrym kierunku?

Poprzez planowane zmiany Blizzard chce przede wszystkim poprawić dynamikę i balans rozgrywki, jak również zniwelować kłopoty płynące z wrzucania do gry coraz większej liczby kart. Deweloper wprost powiedział, że format standardowy zapewni mu większą swobodę twórczą przy tworzeniu kolejnych dodatków do Hearthstone’a. Oprócz tego innowacje mają sprawić, że nowym graczom będzie łatwiej opanować zabawę, a i e-sportowa rywalizacja zostanie w ten sposób unormowana, bo Standard będzie wykorzystywany podczas turniejów.

Istotna jest jeszcze informacja, że dodatki, które nie kwalifikują się do formatu standardowego, zostaną wycofane ze sprzedaży – oznacza to, że wkrótce Gobliny vs Gnomy oraz Klątwa Naxxramas nie będą już dostępne do kupienia. Niemniej, karty wchodzące w skład tych rozszerzeń będzie można wytwarzać przy użyciu mistycznego pyłu do gry w Dziczy. Poza tym jeśli ktoś np. nabył już jedno skrzydło Przygody z Klątwy Naxxramas, nadal będzie mógł zaopatrzyć się w pozostałe.