Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 19 maja 2016, 10:58

Assassin’s Creed: Identity trafiło na Androida

Do sprzedaży w usłudze Google Play trafiła androidowa wersja gry Assassin’s Creed: Identity, czyli najnowszej odsłony popularnej marki firmy Ubisoft.

Firma Ubisoft dotrzymała obietnicy złożonej przed dwoma tygodniami. Androidowa wersja gry Assassin’s Creed: Identity właśnie trafiła do dystrybucji w usłudze Google Play.

Produkcja kosztuje 27 złotych. Posiada także mikropłatności, ale można się spokojnie bez nich obejść. Przypomnijmy, że gra zadebiutowała najpierw na iOS-ie w lutym tego roku.

Marka miała już wiele mobilnych odsłon, ale do tej pory żadna z nich nie przypominała tego, co możemy znaleźć na pecetach i konsolach. Assassin’s Creed: Identity też nie jest dokładną kopią swoich dużych braci, ale... niewiele mu brakuje. Otrzymujemy bowiem fragmenty trójwymiarowego miasta do zwiedzania, kamerę umieszczoną za plecami postaci oraz sporą swobodę eksploracji z wykorzystaniem parkouru. Podczas zabawy zajmujemy się oczywiście wykonywaniem zleconych zabójstw.

Jednocześnie, Assassin’s Creed: Identity jest w rzeczywistości grą należącą do gatunku RPG-ów akcji. Nasza postać opisana jest statystykami, które mają równie duży wpływ na przebieg zleceń jak nasza własna zręczność. Wszystko to ukazane jest w atrakcyjnej trójwymiarowej grafice. Akcja osadzona jest we Włoszech w czasach renesansu, czyli okresie, który był tłem dla najbardziej lubianych odsłon marki na pecetach i konsolach.

W sumie wyszła z tego całkiem zgrabna mieszanka, choć autorom nie udało się uniknąć kilku błędów. Sterowanie nie do końca jest precyzyjne i trzeba się do niego przyzwyczaić. Gra posiada także trochę niedoróbek technicznych, choć obecnie jest pod tym względem w znacznie lepszym stanie niż kiedy debiutowała na iOS.

Recenzja gry Assassin’s Creed: Identity – zabójca bez tożsamości

Assassin’s Creed: Identity w Google Play

Assassin’s Creed: Identity w App Store