Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2016, 10:50

autor: Adrian Werner

Grand Theft Auto V rozeszło się w 65 mln egzemplarzy

Firma Take-Two Interactive ogłosiła, że Grand Theft Auto V rozeszło się w ponad 65 mln egzemplarzy. Ponadto wydawca poinformował, że na razie nie ma żadnych planów opracowania remasterów wcześniejszych odsłon cyklu i takowe powstaną dopiero wtedy, gdy studio Rockstar Games uzna, że może zrobić z nimi coś ciekawego.

Prawie trzy lata po premierze Grand Theft Auto V wciąż rozchodzi się w imponującym tempie. - Grand Theft Auto V rozeszło się w 65 mln egzemplarzy - wiadomość - 2016-05-19
Prawie trzy lata po premierze Grand Theft Auto V wciąż rozchodzi się w imponującym tempie.

Firma Take-Two Interactive właśnie pochwaliła się, że na półki sklepów powędrowało już ponad 65 milionów egzemplarzy Grand Theft Auto V. Warto przypomnieć, że w lutym tego roku liczba ta wynosiła 60 mln, więc jej wzrost o 5 milionów w ciągu raptem trzech miesięcy jej szalenie imponującym osiągnięciem. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że produkcja zadebiutowała na rynku we wrześniu 2013 roku.

Niesłabnąca popularność gry napędza dobre wyniki finansowe całego Take-Two Interactive. Wczoraj wydawca udostępnił raport podsumowujący miniony rok rozliczeniowy i znalazła się w nim informacja, że grą, która dostarczyła najwięcej przychodów było właśnie Grand Theft Auto V.

Wielkie powodzenie najnowszej odsłony cyklu w połączeniu z panującą obecnie modą na różnorodne remastery powoduje, że wielu graczy zastanawia się, czy Take-Two Interactive ma w planach odświeżone wersje poprzednich części serii. Zapytany o to prezes firmy Strauss Zelnick odpowiedział, że nie zamierza naciskać na studio Rockstar Games w tej sprawie. Wydawca zainteresowany jest wypuszczeniem tego typu produkcji, tylko jeśli twórcy sami zdecydują, że mogą w nich zaoferować coś, co wzbudziłoby entuzjazm fanów.

Oczywiście, taka powściągliwość wydaje się być ograniczona do ambitniejszych reedycji, znacząco przebudowujących oprawę graficzną. Firma Take-Two Interactive i studio Rockstar Games w ostatnich latach przeniosły bowiem na urządzenia mobilne takie gry jak Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto: Vice City, Grand Theft Auto: San Andreas, Grand Theft Auto: Chinatown Wars oraz Grand Theft Auto: Liberty City Stories. Trzy pierwsze trafiły także na PlayStation 4, a San Andreas również na PlayStation 3. Wszystkie te produkcje oferowały ulepszoną oprawę wizualną, ale było to ograniczone do małych zmian, takich jak wyższa rozdzielczość, trochę ostrzejsze tekstury czy wydłużenie zasięgu wzroku postaci.

Przypomnijmy, że Grand Theft Auto V zadebiutowało 17 września 2013 roku na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3, a 18 listopada 2014 r. ukazała się ulepszona wersja przeznaczona na PlayStation 4 i Xboksa One. Na samym końcu, bo dopiero 14 kwietnia ubiegłego roku, swoje wydanie otrzymali gracze pecetowi. Pomimo olbrzymiej popularności gry do dzisiaj nie doczekała się ona żadnych dodatków z nową zawartością dla pojedynczego gracza. Zamiast tego autorzy skoncentrowali się na rozwijaniu trybu sieciowego, czyli Grand Theft Auto Online.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry GTA V na PC - Los Santos piękne, jak nigdy przedtem
  3. Recenzja gry Grand Theft Auto V - nowe konsole mają już GTA V, PC wciąż czeka