Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPG3DS
Okładka Fire Emblem Fates: Birthright (3DS)
OkładkaFire Emblem Fates: Birthright (3DS)

Fire Emblem Fates: Birthright 3DS

Fire Emblem Fates | Fire Emblem If: White Kingdom

Kolejna część serii taktycznych gier jRPG tworzonych od 1990 roku, a zarazem druga odsłona tego cyklu opracowana przez studio Intelligent Systems z myślą o konsoli Nintendo 3DS.

RPG | fantasy | turowe | taktyczne | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fire Emblem Fates: Birthright Premiera 3DS

25czerwca2015

producent: Intelligent Systems wydawca: Nintendo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Fire Emblem Fates: Birthright

Miitopia

Shin Megami Tensei: Devil Survivor Overclocked

Inazuma Eleven 3

Fire Emblem Fates: Birthright na 3DS to kolejna odsłona popularnej serii taktycznych gier jRPG, która towarzyszy graczom od 1990 roku. Jednocześnie jest to druga, po Fire Emblem: Awakening, część, która ukazała się na handheldzie 3DS. Za produkcję odpowiada ekipa Intelligent Systems, należąca do firmy Nintendo.

Fabuła

Akcja produkcji została podzielona na dwie ścieżki – Hoshido oraz Nohr, dostępne w dwóch wersjach gry (oprócz Birthright na rynku znajduje się również edycja Conquest). W obu przypadkach gracze wcielają się w postać Corrin (imię, wygląd i płeć dostosowujemy na początku zabawy) i w zależności od zakupionego wydania, trafiają do świata gry jako członek jednej z dwóch wspomnianych frakcji. W tym przypadku jest to Hoshido.

Mechanika

Rozgrywka w Fire Emblem Fates: Birthright na 3DS przypomina to, co z czym mieliśmy do czynienia w Fire Emblem: Awakening. W związku z tym zabawa opiera się głównie na przemierzaniu kolejnych lokacji oraz na toczeniu turowych starć z wojownikami Nohr na rozległych mapach. Jednocześnie nie brakuje systemu rozwoju postaci, powiązanego oczywiście z pozyskiwaniem punktów doświadczenia. W przypadku tej wersji gameplay jest bardziej przystępny, gdyż mamy możliwość zmierzenia się w Challenge Maps, gdzie uzyskujemy doświadczenie i pieniądze. W wersji Conquest brakuje takiej możliwości.

Inne

Fire Emblem Fates: Birthright jest pełnoprawną grą, w której szczegółowo nakreślono całą historię oraz postacie. Jeżeli jednak ktoś chciałby stanąć po drugiej stronie barykady i poznać odrębną fabułę, w której jednak występują ci sami bohaterowie, może w ramach dodatku kupić edycję Conquest w obniżonej cenie.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Fire Emblem Fates: Birthright: Odpowiednia dla każdego wieku.