Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPG3DS
Okładka Fire Emblem Fates: Revelation (3DS)

Fire Emblem Fates: Revelation 3DS

Rozszerzenie do Fire Emblem Fates: Birthright i Fire Emblem Fates: Conquest, które wymaga do działania jednej z tych gier.

To jest dodatek do gry Fire Emblem Fates: Birthright.

RPG | fantasy | turowe | taktyczne | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka Fire Emblem Fates: Revelation (3DS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

9lipca2015

20maja2016

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fire Emblem Fates: Revelation na 3DS to dodatek do jRPG-ów Fire Emblem Fates: Birthright i Fire Emblem Fates: Conquest wymagający do działania jednej z tych gier. Tytuł pozwala poznać dodatkowe wątki opowieści, gdyż podczas przygody Corrin nie opowiada się ani po stronie Hoshido, ani Nohr i odkrywa prawdę dotyczącą wojny dwóch królestw.

Mechanika

Na początku rozgrywki w Fire Emblem Fates: Revelation dostosowujemy naszą postać, wybierając m.in. płeć i wygląd. Podczas zabawy liczy się przede wszystkim emocjonująca fabuła, przedstawiająca losy bohatera postawionego przed trudnym wyborem – opowiedzieć się po stronie rodziny, która go wychowała, czy też być lojalnym wobec ludzi, z którymi łączą go więzy krwi.

W kampanii musimy oczywiście toczyć starcia w ramach systemu turowego znanego z podstawowych wydań Fire Emblem Fates, jednak nie brakuje także pewnej nowinki. Jest nią My Castle, czyli miejsce, w którym wchodzimy w interakcje z naszymi sojusznikami, zacieśniając z nimi więzi. Jest to o tyle ważne, że im bardziej się z kimś przyjaźnimy, tym lepiej współpracujemy podczas walki. Zamek jest także miejscem spotkań z innymi graczami. Dzięki funkcji StreetPass możemy walczyć z ich armiami, a w przypadku wygranej otrzymać szansę na zrekrutowanie nowych żołnierzy.

Inne

Fire Emblem Fates: Revelation na 3DS współpracuje z figurkami amiibo. Dzięki odpowiednim zabawkom możemy uzyskać dostęp do postaci Martha, Ike’a, Luciny i Robina.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Gry podobne do Fire Emblem Fates: Revelation

Wymagania wiekowe Fire Emblem Fates: Revelation

odpowiednia dla każdego wieku

Danteveli_ Ekspert 3 czerwca 2016

Kiedy pierwszy raz usłyszałem o tym, że najnowsze Fire Emblem będzie tytułem złożonym z trzech gier, wydawało mi się to co najmniej dziwnym pomysłem. W głowie miałem kolejne odsłony Pokemonów i to, że pomiędzy różnymi wersjami Fates nie będzie wielkich różnic. Okazało się, ze byłem w olbrzymim błędzie. Dlatego też po ukończeniu Birthright i Conquest zabrałem się za ostatni element układanki tworzącej Fire Emblem Fates. Czyżby najlepsze zostało pozostawione na koniec?

8.5
Fire Emblem Warriors – spin-off Fire Emblem zmierza na Nintendo Switch
Fire Emblem Warriors – spin-off Fire Emblem zmierza na Nintendo Switch

wiadomość13 stycznia 2017

Jeszcze w tym roku na konsoli Nintendo Switch powinna pojawić się gra Fire Emblem Warriors. Produkcja jest spin-offem popularnego cyklu strategicznych RPG, który korzystać będzie z formuły serii Dynasty Warriors, stworzonej przez studio Omega Force.

RPG-i, które potrafią przeczołgać – najlepsze erpegi na konsolkę Nintendo 3DS
RPG-i, które potrafią przeczołgać – najlepsze erpegi na konsolkę Nintendo 3DS

wiadomość12 sierpnia 2016

W najnowszym przeglądzie omawiamy najlepsze gry RPG, w jakie można zagrać na konsoli przenośnej Nintendo 3DS. Znajdą tu coś dla siebie miłośnicy taktyki, akcji, klasyki, jak i dungeon crawlerów.