Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lutego 2016, 14:30

autor: Norton

Alan Wake powraca?

Remedy zarejestrowało niedawno znak towarowy o nazwie Alan Wake's Return. W zaistniałych okolicznościach całkiem prawdopodobna wydaje się być kontynuacja przygód tytułowego pisarza.

Alan Wake powraca? - ilustracja #1

Wydaje się, że można powoli rozpocząć odliczanie do premiery kolejnej odsłony przygód Alana Wake’a. Powody do tego typu przypuszczeń dało samo Remedy Entertainment, które niedawno zarejestrowało znak towarowy o całkiem interesującym tytule.

Warto zaznaczyć, że całe to zamieszanie wokół nazwy Alan Wake’s Return niekoniecznie musi oznaczać kontynuację losów cynicznego pisarza uzbrojonego w giwerę i latarkę. Równie dobrze cała sprawa może być dowcipnym puszczeniem oka w stronę fanów gry lub też kolejnym elementem kampanii reklamowej Quantum Break, której premiera na maszyny ze stajni Microsoftu odbyć się ma 5 kwietnia. Argumentem świadczącym o planach powrotu do marki może być za to dotychczas pusta strona alanwakereturns.com zarejestrowana w czerwcu ubiegłego roku przez Network Solutions, partnera Remedy. Wypada też przypomnieć, że Sam Lake (twórca Alana i nie mniej lubianego Maxa Payne’a) wspominał w ubiegłym roku o chęci kontynuowania historii Wake’a. Powiedział wtedy między innymi:

Doszliśmy do momentu, w którym trzeba się zastanowić co przed nami. Zaczęliśmy rozmawiać z naszymi partnerami na temat sequela Alana Wake’a. Bardzo chciałbym, żeby ten projekt doszedł do skutku.

Zainteresowanym graczom pozostaje więc czynność, do której zapewne są przyzwyczajeni – oczekiwanie. Możliwe, że w najbliższej przyszłości dowiemy się nieco więcej o planach Remedy i o tym, czy uwzględniają one nowego Alana.