Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2015, 14:00

autor: Meehow

Sword Coast Legends - prezentacja możliwości Mistrza Gry

W Internecie pojawił się kolejny gameplay ze Sword Coast Legends, przedstawiający rozgrywkę z perspektywy Mistrza Gry; przede wszystkim liczne sposoby utrudniania życia poszukiwaczom przygód.

Sword Coast Legends w skrócie:
  • Producenci: n-Space i Digital Extremes
  • Gatunek: gra RPG oparta o zasady Dungeons & Dragons
  • Platforma: PC (Steam)
  • Data premiery: 2015 rok
  • Cena: 34,99 dolarów (około 135 złotych)

Twórcy Sword Coast Legends – niedawno zapowiedzianej klasycznej gry cRPG, opartej o piątą edycję kultowego systemu Dungeons & Dragons – udostępnili w sieci kolejny gameplay, który tym razem przedstawia rozgrywkę z perspektywy „wiszącego” nad graczami Dungeon Mastera [ang. Mistrza Podziemi], w Polsce nazywanego częściej Mistrzem Gry. Możliwości osoby przyjmującej na siebie tę zaszczytną funkcję polegają przede wszystkim na… utrudnianiu graczom życia, a przynajmniej dbaniu o to, żeby nie było za łatwo i za nudno. MG ma całkiem sporo narzędzi tortur do swojej dyspozycji, może on w czasie rzeczywistym przygotowywać pułapki, spawnować potwory czy zamykać i ukrywać drzwi, a co najlepsze, jego obecność jest jawna, jeżeli znajduje się w polu widzenia grającej drużyny. Oczywiście jest on ograniczony specjalnym wskaźnikiem, dzięki czemu co bardziej sadystyczni Mistrzowie nie zepsują zanadto graczom wyprawy. DM ma również możliwość balansowania trwającej walki, więc gdyby nieopatrznie przesadził z ilością i/lub rangą potworów, dostosowywanie tych czynników leży w jego mocy.

Sword Coast Legends – wideo-prezentacja możliwości Mistrza Gry - ilustracja #1Dungeons & Dragons to pierwszy i zarazem najbardziej znany system wykorzystywany w grach fabularnych typu pen ‘n’ paper, a także – co widać po licznych tego typu produkcjach – grach komputerowych. Debiutujące w 1974 roku Dungeons & Dragons stworzone zostało przez (niestety nieżyjących) Gary’ego Gygaxa i Dave’a Arnesona. Oryginalny system doczekał się czterech pełnoprawnych następców, z czego najnowsza jest piąta edycja. Pojawiały się też pośrednie wersje usprawniające „grubsze” wydania, np. Dungeons & Dragons 3.5. Do najsławniejszych z licznych produkcji wirtualnych opartych o rozmaite edycje DnD należą takie gry, jak Baldur’s Gate, Eye of the Beholder, Icewind Dale, Neverwinter Nights czy Planescape: Torment.

Do fantastycznego świata Forgotten Realms posiadacze pecetów udadzą się jeszcze w tym roku, choć dokładna data owej sentymentalnej podróży nie jest jeszcze znana. Dostępne natomiast są oficjalne wymagania sprzętowe gry. W przyszłości twórcy Sword Coast Legends zademonstrują kolejne aspekty swojej produkcji, m.in. tworzenie kampanii. Przypominamy jednocześnie opublikowany niedawno zapis rozgrywki z perspektywy gracza, który również zdecydowanie warto obejrzeć. Oto on: