Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2015, 14:25

autor: Sarge

Asteroids: Outpost debiutuje w programie Steam Early Access

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w programie Steam Early Access zadebiutowała gra Asteroids: Outpost. Po uiszczeniu odpowiedniej opłaty każdy może sprawdzić, jak w akcji sprawdza się kompletne odświeżenie kultowej marki.

Wczoraj na Steamie zadebiutowała wczesna wersja gry Asteroids: Outpost w ramach programu Early Access. Mamy tu do czynienia z powrotem kultowej marki Asteroids, choć z pierwowzorem ma niewiele wspólnego poza ogólnie przyjętą tematyką. Odpowiedzialne za najnowszą odsłonę studio Salty Games zaznacza, że obecnie ich dzieło jest jeszcze dalekie od ukończenia, ale chętni mogą już teraz się w nie zaopatrzyć i w pewnym stopniu pomóc w procesie tworzenia gry. Twórcy liczą na odzew ze strony graczy, dzięki czemu łatwiej będzie deweloperowi nanosić odpowiednie poprawki. Do 2 kwietnia trwa promocja, dzięki której zakupicie Asteroids: Outpost za 19,79 euro (ok. 81 zł) - o 34% taniej niż normalnie. Później cena wróci do poziomu 29,99 euro (ok. 123 zł).

Asteroids: Outpost nie ma zbyt wiele wspólnego ze zręcznościową rozgrywką znaną z pierwowzoru - Asteroids: Outpost debiutuje w programie Steam Early Access - wiadomość - 2015-03-27
Asteroids: Outpost nie ma zbyt wiele wspólnego ze zręcznościową rozgrywką znaną z pierwowzoru

Studio Salty Games zerwało z koncepcją zręcznościowej strzelanki i chce zaoferować graczom rozbudowanego, survivalowego sandboksa z udziałem innych graczy. Wcielamy się w walczącego o przetrwanie górnika, którego zadaniem jest budowanie baz, zbieranie surowców, tworzenie ekwipunku i zajmowanie kolejnych planetoid.

Wydana pierwotnie w 1979 roku gra była zręcznościową strzelanką, w której mieliśmy zestrzelić jak najwięcej asteroid, kierując niezwykle zwinnym statkiem kosmicznym. Prosta koncepcja sprawdziła się doskonale kilkadziesiąt lat temu i na przestrzeni kolejnych lat była powielana w wielu innych produkcjach. Twórcy uznali, że dzisiaj taki styl rozgrywki nie sprawdziłby się na dłuższą metę i dlatego zdecydowano się na zdecydowane zmiany w Asteroids: Outpost.