Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2015, 19:34

autor: Pirlond

Dragon Age: Inkwizycja dostanie wydanie Game of the Year Edition

Jeśli ktoś z Was wstrzymywał się z kupnem gry Dragon Age: Inkwizycja do pojawienia się zbiorczego wydania produkcji zawierającego oprócz podstawki wszystkie opublikowane dotąd DLC, może zacierać ręce. 6 października tytuł ukaże się w edycji Game of the Year.

Na początku września światło dzienne ujrzał Intruz – ostatnie fabularne DLC do Dragon Age: Inkwizycji. Znając dotychczasową strategię działania Electronic Arts, kwestią czasu była zapowiedź zbiorczej edycji gry zawierającej wszystkie udostępnione dotąd dodatki. I tak też się stało: przedstawiciele EA poinformowali, że 6 października na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4 pojawi się nowe wydanie produkcji – Game of the Year Edition. Nie będzie ono zbytnio odbiegać od rynkowych standardów – w jego skład wejdzie oczywiście podstawowa wersja tytułu, a także opublikowane dotychczas rozszerzenia. To zaś oznacza, że nabywcy reedycji oprócz najświeższego Intruza dostaną jeszcze marcowe Szczęki Hakkona, a także sierpniowe Zstąpienie.

Nie wiadomo jednak czy nowa edycja Dragon Age: Inkwizycji trafi kiedykolwiek na konsole Xboksa 360 i PlayStation 3. Są na to małe szanse, tym bardziej, że na starszych platformach Microsoftu i Sony nie wydano dotąd ostatniego fabularnego DLC do gry.

Dragon Age: Inkwizycja jest najnowszą odsłoną jednej z dwóch – obok Mass Effecta – dużych serii rozwijanych przez BioWare. Tym razem gracze wcielają się w przywódcę tytułowej Inkwizycji, której zadaniem jest powstrzymanie inwazji demonów, a także dotarcie do osoby odpowiedzialnej za sprowadzenie potworów do Thedas.