Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS3X360PCXONEPS4PSV
Okładka Rugby World Cup 2015 (PS3)

Rugby World Cup 2015

Okolicznościowa edycja serii sportowej, tworzonej we współpracy firmy Bigben Interactive z ekipą HB Studios, przygotowana z okazji ósmych w historii zawodów o Puchar Świata w Rugby.

Sportowe | rugby | na 2 osoby

Okładka Rugby World Cup 2015 (PS3)

data premiery gry:

4wrz2015

PC XONE PS4 PS3 X360 PSV

Rugby World Cup 15 to specjalna, okolicznościowa edycja serii sportowej poświęconej rugby, przygotowana z okazji kolejnych (ósmych w historii) mistrzostw świata w tej dyscyplinie. Za powstanie gry, kontynuującej tradycje niegdysiejszej serii firmy Electronic Arts, odpowiada kanadyjskie HB Studios, które ma na swoim koncie współpracę z EA także przy takich markach jak Cricket, Madden NFL, NHL czy FIFA. Podobnie jak jej bezpośrednia poprzedniczka Rugby 15, produkcja ukazała się na szerokiej gamie platform sprzętowych, wliczając w to popularne pecety. Poszczególne wersje gry różnią się od siebie głównie pod względem oprawy wizualnej.

Mechanika

Jak łatwo się domyślić, głównym wyróżnikiem Rugby World Cup 15 w porównaniu do nieco wcześniejszego Rugby 15 jest skoncentrowanie się na tytułowych rozgrywkach o Puchar Świata. W grze możemy więc poprowadzić jedną z 20 czołowych reprezentacji rugby, począwszy od fazy eliminacyjnej, poprzez turniej właściwy, aż do samego finału. Jak przystało na oficjalną grę imprezy, w Rugby World Cup 15 nie zabrakło oczywiście wiernie odwzorowanych stadionów oraz licencjonowanych drużyn - z oryginalnymi nazwiskami zawodników, strojami czy hymnami.

Pod względem mechaniki mamy do czynienia w zasadzie z tą samą produkcją, co Rugby 15 - powielono także sporą ilość niedociągnięć poprzedniczki. Twórcy dokonali jednak szeregu drobnych poprawek i modyfikacji, wpływających na ogólną jakość zabawy. Wśród nich wymienić należy przede wszystkim usprawnione AI zawodników, poprawioną pracę sędziów czy drobne zmiany w systemie sterowania. Całość jest nieco łatwiejsza w opanowaniu, co z pewnością ucieszy mniej doświadczonych graczy.

Tryby gry

Rugby World Cup 2015 koncentruje się przede wszystkim na tytułowych Mistrzostwach Świata i to właśnie tryb turniejowy jest tu podstawowym wariantem rozgrywki. Poza tym możemy wziąć udział w grze treningowej bądź pojedynczym meczu, przeznaczonym dla maksymalnie 4 graczy. Niestety w grze nie przewidziano opcji rywalizacji przez internet, tak więc zabawa wieloosobowa może toczyć się wyłącznie w trybie lokalnym.

Kwestie techniczne

Pod względem technicznym Rugby World Cup 2015 nie różni się w zasadzie niczym od swej pełnoprawnej poprzedniczki. Całość okraszona została ponownie fachowym komentarzem Milesa Harrisona i Stuarta Barnesa. Od strony graficznej produkcja bazuje na autorskim silniku HB Studios, odznaczającym się całkiem sporym realizmem – na zachowanie piłki wpływ mogą mieć więc takie czynniki, jak wiejący wiatr czy padający deszcz. Spośród dostępnych platform sprzętowych, wersja gry na komputery PC prezentuje zdecydowanie najlepszy poziom wykonania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1 - 4  

Klasyfikacja PEGI Rugby World Cup 2015

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Rugby World Cup 2015

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB
 • 3 GB HDD
 • Windows XP/Vista/7/8.1/10
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce 660/Radeon HD 7850
 • 3 GB HDD
 • Windows Vista/7/8.1/10
PC
XONE
PS4
PS3
X360
PSV