Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCiOSPS4Switch
Okładka Invisible, Inc. (PC)
OkładkaInvisible, Inc. (PC)

Invisible, Inc.

Taktyczna strategia turowa autorstwa studia Klei Entertainment. W Invisible, Inc. wcielamy się w dowódcę organizacji szpiegów, a naszym zadaniem jest włamywanie się do najpilniej strzeżonych miejsc na Ziemi celem pozyskania tajnych danych.

Strategiczne | turowe | taktyczne | szpiegowskie

Invisible, Inc. Premiera

12maj2015

PC

19kwi2016

PS4

6paź2016

iOS

15cze2020

Switch

Gry podobne do Invisible, Inc.

XCOM 2

XCOM: Enemy Unknown

Phantom Doctrine

Invisible, Inc. to turowa strategia, pozwalająca na pokierowanie niewielkimi oddziałami szpiegów. Grę opracowało studio Klei Entertainment, czyli twórcy takich produkcji, jak Mark of the Ninja, Don’t Starve oraz serii Shank.

Fabuła

Gracze wcielają się w szpiega, działającego w ramach tajnej organizacji. Naszym zadaniem jest włamywanie się do siedzib potężnych korporacji na całym globie i kradzież poufnych danych. Autorzy zadbali o to, aby profesja bohaterów znalazła odbicie w mechanizmach rozgrywki, dlatego kluczową rolę w odnoszeniu zwycięstw odgrywa pozyskiwanie informacji, a nie właściwe ustawianie podwładnych na mapie.

Mechanika

W Invisible, Inc. dowodzony przez nas oddział nie jest zbyt potężny i raczej nie przetrwa bezpośredniej konfrontacji z dobrze uzbrojonymi strażnikami. Skuteczne wypełnianie celów misji wymaga więc dużej dozy sprytu. Przy pomocy zaawansowanej sztucznej inteligencji musimy włamywać się do systemów bezpieczeństwa, manipulować kamerami i wykorzystywać wszystkie dostępne metody w celu odkrycia lokalizacji nieprzyjaciół. Tylko w ten sposób zapewnimy sobie przewagę, która ostatecznie umożliwi nam ominięcie przeciwników i zakończenie misji sukcesem.

Jeśli zostaniemy zaskoczeni przez strażników, to najprawdopodobniej przypłacimy własną niefrasobliwość śmiercią członków oddziału. Wzorem XCOM: Enemy Unknown zgony bohaterów są ostateczne i nie ma jakiejkolwiek możliwości przywrócenia towarzyszy do życia. Atmosferę niepewności zapewnia system linii wzroku, dzięki któremu możemy zobaczyć tylko to, co widzą agenci. Układ poziomów generowany jest losowo. Tym samym na nic zdadzą się próby zapamiętania lokalizacji wrogów z poprzedniego podejścia.

Kwestie techniczne

Akcja w Invisible, Inc. ukazana jest z perspektywy izometrycznej. Grafika wykonana została w pełnym detali 2D i oferuje lekko kreskówkową stylistykę, która nie gryzie się jednak z poważną tematyką scenariusza.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 139 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,5 / 10 na podstawie 89 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Invisible, Inc.

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Invisible, Inc. Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8600 GT lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows Vista(SP2)/7(SP1)/8
PC
PS4
iOS
Switch