Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 stycznia 2014, 20:39

Invisible, Inc. nową nazwą gry szpiegowskiej autorów Don't Starve i serii Shank

Studio Klei Entertainment, znane z takich produkcji jak Mark of the Ninja czy Don’t Starve, poinformowało, że nazwa tworzonej obecnie przez dewelopera gry uległa zmianie. Od teraz skradanka taktyczna Incognita będzie znana pod tytułem Invisible, Inc.

W SKRÓCIE:
  • Gra Incognita zmieniła nazwę na Invisible, Inc.
  • Invisible, Inc. będzie taktyczną grą turową, a tytuł znajduje się obecnie w fazie alfa.
  • Za grę odpowiada studio Klei Entertainment, znane m.in. z Shank, Mark of the Ninja czy Don't Starve.

Jak poinformowało kanadyjskie studio Klei Entertainment, gra znana do tej pory jako Incognita zmieniła nazwę. Od teraz produkcja będzie zatytułowana Invisible, Inc. Poza tym „detalem” nic się nie zmieniło – projekt ciągle jest rozwijany i nadal znajduje się w fazie alfa. Od września 2013 roku można wykupić dostęp do wersji testowej.

Invisible, Inc. będzie taktyczną grą turową, w której gracze obejmą kontrolę nad oddziałem świetnie wyszkolonych szpiegów, a ich zadaniem będzie takie pokierowanie podwładnymi, aby ci skutecznie włamali się do dobrze strzeżonych obiektów i wykradli z nich tajne informacje. Rozgrywka będzie miała taktyczny charakter, a sukces zależeć będzie od dobrego zaplanowania misji: należy unikać bezpośrednich starć z uzbrojonymi strażnikami, gdyż skończą się pewną porażką, a śmierć agentów jest ostateczna i nie ma możliwości przywrócenia ich do życia. Ciekawym rozwiązaniem ma być system linii wzroku, pozwalający graczom zobaczyć tylko to, co w danym momencie widzą dowodzeni przez nich szpiedzy.

Grę pierwszy raz zapowiedziano w lipcu 2013 roku, zaś od 11 września pojawia się możliwość wykupienia dostępu do jej wersji alfa na zasadzie złożenia pre-orderu. Nabyć Invisible, Inc. przed premierą można za pośrednictwem strony twórców – w ten sposób zainteresowani zaoszczędzą 15% kupując produkt za 16,99 dolarów (ok. 52 złote). Pełna wersja gry pojawi się w 2014 roku i będzie rozprowadzana m.in. za pośrednictwem platformy dystrybucji cyfrowej Steam w cenie zbliżonej do 20 dolarów (ok. 61 zł). Gra ukaże się systemach Windows, zapowiedziano także wersje na OSX i Linuksa.

Invisible, Inc. nową nazwą gry szpiegowskiej znanej do tej pory pod nazwą Incognita - ilustracja #1Klei Entertainment to kanadyjskie studio z siedzibą w Vancouver powstałe w 2005 roku. Od tego czasu producent wypuścił kilka popularnych i dobrze odebranych gier. Wśród najbardziej znanych znajdują się dwie odsłony bijatyki Shank, skradanka 2D w klimatach samurajskich o tytule Mark of the Ninja, a także przygodowa gra surwiwalowa Don't Starve. Ich wspólną cechą charakterystyczną jest ich dopracowana oprawa graficzna, dobrze komponująca się z klimatem poszczególnych produkcji.