Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2014, 09:13

autor: Góral

Saints Row IV i Company of Heroes 2 za darmo przez weekend w sklepie Steam

W tym tygodniu na darmowy weekend w sklepie Steam załapały się dwie produkcje - gra akcji Saints Row IV (Volition) i RTS Company of Heroes 2 (Relic Entertainment). Obiema pozycjami można bawić się bez ponoszenia żadnych kosztów do godziny 22:00 w niedzielę. Oprócz tego ich ceny zostały obniżone do najbliższego poniedziałku.

Przez najbliższe dni, w ramach darmowego weekendu (do godziny 22:00 w niedzielę) w sklepie Steam, można bawić się zwariowaną grą akcji Saints Row IV od twórców z Volition i strategią Company of Heroes 2 stworzoną przez studio Relic Entertainment. Obie produkcje znajdują się także w promocji, dzięki czemu zakupimy je po obniżonych cenach. Pierwszy z wymienionych tytułów można nabyć za 19,99 euro (około 83 zł – cena obowiązuje do 20 stycznia), a drugi (wersja podstawowa) za 11,89 euro (około 50 zł – cena obowiązuje do 20 stycznia). By skorzystać z możliwości darmowej rozgrywki wystarczy zainstalować wybrane gry, które powinny być już widoczne w Waszej steamowej bibliotece.

Darmowy weekend w sklepie Steam:
  • Możliwość darmowej zabawy w Saints Row IV i Company of Heroes 2 do najbliższej niedzieli, do godz. 22:00
  • Szansa nabycia obu gier w promocji, obowiązującej do poniedziałku 20 stycznia

Saints Row IV ukazało się na konsolach Xbox 360, PlayStation 3 i komputerach PC w sierpniu 2013 roku. O grze można napisać krótko – szaleństwo! Historia przedstawiona w produkcji studia Volition opowiada o zmaganiach gangu Third Street Saints z kosmitami, którzy napadli na Ziemię. Rozgrywka nie odbiega zbytnio od tego, co widzieliśmy w „trójce”. W dalszym ciągu przemierzamy więc otwarty świat, wykonując różnorakie misje, obfitujące w absurdalne sytuacje. Jedną z większych nowości są natomiast supermoce, którymi włada nasz podopieczny.

Z kolei Company of Heroes 2 to kontynuacja jednej z najlepszych strategii czasu rzeczywistego - Company of Heroes: Kompania Braci z 2006 roku. Tytuł pojawił się na komputerach PC w połowie 2013 roku i zebrał przychylne opinie (80 punktów w serwisie Metacritic), jednak nie zdołał zyskać takiego uznania jak część pierwsza (93 punkty w serwisie Metacritic). Mimo wszystko produkcja i tak odniosła sukces, sprzedając się w nakładzie przekraczającym 380 tys. egzemplarzy w ciągu pierwszego tygodnia obecności na rynku.