Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lipca 2015, 20:32

autor: Krzysztof "Renox" Nieradko

Company of Heroes 2: The British Forces oficjalnie zapowiedziane

Firma SEGA w końcu oficjalnie zapowiedziała kolejne samodzielne rozszerzenie do gry Company of Heroes 2. Dodatek o nazwie The British Forces zadebiutuje na rynku 3 września bieżącego roku i będzie przeznaczony do rozgrywki wieloosobowej.

W końcu otrzymaliśmy potwierdzenie plotek, o których informowaliśmy Was pod koniec ubiegłego tygodnia. Firma SEGA oficjalnie zapowiedziała samodzielne rozszerzenie do Company of Heroes 2. Dodatek o nazwie The British Forces wprowadzi do rozgrywki frakcję, o którą fani prosili kilka dobrych lat – tytułową armię Wielkiej Brytanii, której siły odegrały niebagatelną rolę podczas II wojny światowej.

Wspomniane rozszerzenie, przeznaczone swoją drogą wyłącznie do rozgrywki wieloosobowej, zapewni grającym dostęp do 15 nowych jednostek (np. do wyposażonego w miotacz ognia ciężkiego czołgu Churchill Crocodile czy szybowca RAF-u), sześciu dowódców posiadających określone umiejętności, jak również ośmiu dodatkowych map ukazujących historyczne miejsca w Europie podczas wspomnianego wcześniej konfliktu. Co ciekawe, deweloperzy ze studia Relic Entertainment zadbali też o różnorodność wojsk Jego Królewskiej Mości. Wiadomo bowiem, że brytyjskie oddziały w czasie II wojny światowej złożone były tak z Anglików, jak i Szkotów, Irlandczyków czy Walijczyków. Między tymi wszystkimi jednostkami wielokrotnie dało się więc zauważyć pewne regionalne różnice czy nawet coś na kształt rywalizacji, i taki urozmaicający rozgrywkę akcent twórcy również zdecydowali się uwzględnić w The British Forces.

Zmiany nie ominą też samej podstawki, ponieważ autorzy postanowili zapewnić grze stosowną aktualizację, która poprawi równowagę między wszystkimi pięcioma frakcjami. Company of Heroes 2 otrzyma też pewne kosmetyczne poprawki – ulepszoną warstwę wizualną i udoskonalone animacje większości dostępnych jednostek.

Dodatek zadebiutuje na rynku 3 września bieżącego roku i kosztować ma w Europie 12,99 euro (około 55 złotych przy obecnym kursie). Co ważne, decyzja o przedpremierowym zakupie dodatku w serwisie Steam może okazać się całkiem opłacalna, a to ze względu na występującą wówczas 10-procentową obniżkę. Jeżeli zaś posiadacie oryginalny egzemplarz Company of Heroes 2, wówczas możecie zaoszczędzić aż 20 procent ceny wyjściowej.