Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lipca 2015, 22:30

autor: Krzysztof "Renox" Nieradko

Mirror's Edge Catalyst – znamy zawartość edycji kolekcjonerskiej

Electronic Arts ujawniło zawartość edycji kolekcjonerskiej gry Mirror’s Edge Catalyst. W paczce kosztującej niecałe 200 dolarów (około 765 złotych) gracze znajdą między innymi wysoką na 14 cali figurkę Faith, steelbook, litografię i kolekcjonerskie pudełko.

Ujawniono zawartość edycji kolekcjonerskiej gry Mirror’s Edge Catalyst. - Mirror's Edge Catalyst – znamy zawartość edycji kolekcjonerskiej - wiadomość - 2015-07-09
Ujawniono zawartość edycji kolekcjonerskiej gry Mirror’s Edge Catalyst.

Firma Electronic Arts ujawniła zawartość edycji kolekcjonerskiej gry Mirror’s Edge Catalyst autorstwa studia EA DICE. Paczka wyceniona została na 199,99 dolarów (około 765 złotych) i – jak to często bywa – dostępna jest w ograniczonym nakładzie. W środku znajdziemy zaś wysoką na 14 cali figurkę głównej bohaterki, która prezentuje zarówno młodą, jak i dojrzałą Faith, ekskluzywny steelbook oraz litografię, zestaw dziesięciu grafik koncepcyjnych, dwa zmywalne tatuaże (jeden z logo, a drugi identyczny jak naramienny malunek naszej bohaterki), a także kolekcjonerskie, ozdobne pudełko.

Co istotne, omawiana edycja jest dostępna zarówno dla posiadaczy pecetów, jak i konsol obecnej generacji – Xbox One oraz PlayStation 4. Przedpremierowe zamówienia na wspomnianą produkcję w sklepie GameStop mogą jednak na razie zgłaszać wyłącznie mieszkańcy Ameryki Północnej. Wkrótce omawianą kolekcjonerkę będą mogli kupić również gracze z innych części świata.

Mirror’s Edge Catalyst zadebiutuje na rynku w wersji PC i na konsole PS4 oraz XONE 23 lutego 2016 roku. Podczas zabawy gracze ponownie wcielą się w znaną z pierwowzoru biegaczkę Faith, która dzięki swoim niezwykłym umiejętnościom związanym ze sprawnym poruszaniem się po miejskiej dżungli, jest w stanie przyspieszyć przemiany społeczne w quasi-totalitarnej rzeczywistości. W stosunku do pierwowzoru, deweloperzy zdecydowali się między innymi zrezygnować ze sztywnego podziału na misje czy możliwości użycia broni palnej, skupiając się bardziej na zaprezentowaniu ewolucji naszej parkourzystki, która z niewinnej i skrzywdzonej przez system dziewczyny z czasem przeobraża się w nieustraszoną bojowniczkę o wolność.