Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 9 lipca 2015, 19:56

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Ubisoft zanotował 70-procentowy spadek przychodów w pierwszym kwartale finansowym bieżącego roku

Firma Ubisoft ujawniła wyniki finansowe wypracowane w pierwszym kwartale bieżącego roku finansowego. Wydawca zanotował ponad 70-procentowy spadek przychodów w porównaniu do tego samego okresu 2014 roku.

Ubisoft zanotował 70-procentowy spadek przychodów w pierwszym kwartale finansowym bieżącego roku - ilustracja #1
Wyniki finansowe Ubisoftu w Q1 2015-2016 roku:
  • 96,6 milionów euro przychodu (ponad 70-procentowy spadek w porównaniu do tego samego okresu poprzedniego roku)
  • 56% (ponad 54 miliony euro) wypracowanego przychodu pochodzi ze sprzedaży z cyfrowej dystrybucji

Koncern Ubisoft opublikował wyniki finansowe za pierwszy kwartał fiskalny 2015 – 2016 roku, zakończony 30 czerwca. Firma zanotowała potężny, ponad 70-procentowy spadek przychodów z około 360 milionów euro w tym samym okresie poprzedniego roku na 96,6 milionów euro w obecnym. Sytuacja podyktowana jest jednak brakiem dużej premiery. W zeszłym roku, pod koniec maja, zadebiutowało bowiem Watch_Dogs, które pobiło rekord otwarcia wśród gier Ubisoftu. W ostatnich miesiącach francuzi nie wypuścili żadnego tytułu tego kalibru, co odbiło się na wynikach finansowych. Mimo wszystko i tak są one wyższe niż zakładano (liczono na 80 mln euro), dzięki utrzymującym się na wysokim poziomie zapotrzebowaniu na wspomniane Watch_Dogs, The Crew, Far Cry 4 oraz Assassin’s Creed: Unity (nie ujawniono konkretnych liczb).

Warto również zwrócić uwagę, że 56% (ponad 54 miliony euro) wypracowanego przychodu pochodzi ze sprzedaży w ramach cyfrowej dystrybucji, co stanowi wzrost o 23,2% w porównaniu do tego samego okresu poprzedniego roku.

Obecnie to wszystkie informacje, jakimi dysponujemy. Za kilka godzin pojawi się jednak sprawozdanie z konferencji z inwestorami, dzięki czemu najpewniej poznamy kilka innych ciekawostek, być może związanych z wynikami sprzedaży zeszłorocznych hitów firmy.