Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 maja 2014, 09:03

autor: Góral

Watch Dogs pobił rekord otwarcia wśród gier Ubisoftu

Firma Ubisoft poinformowała, że gra Watch Dogs, w ciągu pierwszych 24 godzin obecności na rynku, sprzedała się w nakładzie przebijającym wyniki uzyskane w tym samym czasie przez inne produkcje wydawcy. Niestety nie zdradzono konkretnych liczb.

Dwa dni temu zadebiutowała wyczekiwana sandboksowa gra akcji Watch Dogs od firmy Ubisoft. Już przed premierą można było spodziewać się, że projekt osiągnie spory sukces. Tak też się stało, gdyż w ciągu pierwszych 24 godzin obecności na rynku, nowa marka francuskiego koncernu sprzedała się lepiej, niż jakikolwiek inny tytuł w historii wydawcy w tym samym czasie. Niestety nie podzielono się konkretnymi liczbami. Szef Ubisoftu, Yves Guillemot, stwierdził jedynie, że:

„Watch Dogs to niesamowite osiągnięcie i nasze zespoły powinny być dumne z tego, że ich kreatywność, innowacja oraz wiele godzin poświęconych na produkcję okazały się tego warte (…) To wspaniałe uczucie widzieć, że tak wielu klientów cieszy się grą i udowadnia, że Watch Dogs złamało kod dotyczący produkcji nowych, wysokobudżetowych marek i prawdziwego doświadczenia nowej generacji.”

Watch Dogs - Aiden Pearce wkradł się do grona najpopularniejszych marek Ubisoftu. - Watch Dogs pobił rekord otwarcia wśród gier Ubisoftu - wiadomość - 2014-05-29
Watch Dogs - Aiden Pearce wkradł się do grona najpopularniejszych marek Ubisoftu.

Jednocześnie warto dodać, że wielki sukces wywołał także problemy z serwerami produkcji. Niektórzy gracze nie mogli w ogóle zalogować się do platformy Uplay. Kłopoty sprawiają także przepustki sezonowe, które doczekały się dedykowanych wątków na forach Ubisoftu i PlayStation. Krótko pisząc, jak wiele innych dużych premier, tak i ta nie do końca przebiegła po myśli wydawcy.

Watch Dogs, pomimo wielu kontrowersji wywołanych przez manipulacje wokół oprawy graficznej, okazało się dobrą produkcją, którą docenili nie tylko gracze, ale także media na całym świecie. Wydaje się więc, że jest to zasłużony wynik, który ze spokojem pozwala patrzeć na przyszłość marki. Śmiało można zakładać, że będzie ona w dalszym ciągu rozwijana, na co pierwsze dowody pojawiły się już w dniu premiery gry.

Przy okazji przypominam o naszym konkursie zorganizowanym wspólnie z firmą Ubisoft, w którym do wygrania jest wydajna karta graficzna Asus Nvidia GeForce GTX 780. By wziąć w nim udział, wystarczy w komentarzu na specjalnie przygotowanej stronie pozostawić propozycję hasła reklamowego oraz polskiej nazwy dla systemu ctOS i liczyć na szczęście. Zgłoszenia przyjmowane będą do 5 czerwca.