Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 maja 2014, 21:20

autor: Renox

Nowy Hitman nie pojawi się na E3; IO pokazuje pierwszy concept art

Ekipa z duńskiego studia IO Interactive, zgodnie z niedawną obietnicą, opublikowała pierwsze wzmianki związane z całkowicie nową odsłoną serii Hitman. Wiemy już na pewno, że niestety nie mamy co spodziewać się zapowiedzi wspomnianej produkcji na tegorocznych targach E3.

W styczniu bieżącego roku studio IO Interactive wystosowało pod adresem fanów cyklu o Agencie 47 otwarty list, w którym zapowiedzieli oni rozpoczęcie prac nad nową odsłoną serii Hitman, zmierzającą na komputery PC i konsole nowej generacji. Dwa dni temu natomiast Travis Barbour – człowiek odpowiedzialny za kontakt ze społecznością graczy – zamieścił na swoim Twitterze napawający fanów serii optymizmem wpis:

Obiecaliśmy aktualizację informacji odnośnie nowego Hitmana od IOI [IO Interactive – dop. red.] w maju, a mamy właśnie ostatni tydzień tego miesiąca…

Jak nietrudno zgadnąć, producenci przedstawili dzisiaj na swojej stronie pierwsze wzmianki związane z zupełnie nową odsłoną serii Hitman, prezentując jednocześnie społeczności graczy pierwsze materiały koncepcyjne.

Pierwszy ujawniony concept art z nowego Hitmana. - Nowy Hitman nie pojawi sie na E3, ale IO pokazuje pierwszy concept art - wiadomość - 2014-05-28
Pierwszy ujawniony concept art z nowego Hitmana.

Pierwszą istotną informacją jest fakt, że gry niestety nie przyjdzie nam zobaczyć w akcji na zbliżających się wielkimi krokami targach E3. Autorzy zdecydowali się powiedzieć o tym już teraz, by fani nie mieli złudnych nadziei na tak optymistyczny przebieg wydarzeń. Tytuł pozostanie więc w ukryciu jeszcze przez jakiś czas, by dać twórcom czas na jego dopracowanie.

IO Interactive robi spore postępy w tworzeniu żłożonego świata gry. Aby udowodnić prawdziwość niniejszego stwierdzenia, autorzy opublikowali pierwszą grafikę koncepcyjną, którą zobaczyć możecie wyżej. Widać na niej miejsce zlokalizowane w Środkowej Europie, a zaprezentowany na obrazku budynek mamy mieć możliwość zwiedzić w trakcie rozgrywki zarówno wewnętrz, jak i na zewnątrz. Co ciekawe, sam obiekt jest ponoć większy niż jakakolwiek lokalizacja w Hitman: Absolution. Daje nam to niezłe wyobrażenie na temat skali tworzonego przez Duńczyków świata gry w nowym Hitmanie.

Hitman: Rozgrzeszenie, poprzednia odsłona serii, został doceniony zarówno przez recenzentów jak i fanów serii. - Nowy Hitman nie pojawi sie na E3, ale IO pokazuje pierwszy concept art - wiadomość - 2014-05-28
Hitman: Rozgrzeszenie, poprzednia odsłona serii, został doceniony zarówno przez recenzentów jak i fanów serii.

W miarę posuwania się prac nad omawianą produkcją w ciągu nadchodzącego roku, możemy spodziewać się wielu nowych aktualizacji – tak przynajmniej obiecują producenci, informując jednocześnie, że postarają się oni odpowiadać na liczne pytania fanów na Twitterze i w odpowiednim wątku na forum. Niestety jak na razie twórcy nie są w stanie udzielić informacji na temat przewidywanej przez nich daty premiery gry, jednak wydaje się, że końcówka 2015 roku będzie na razie chyba najbardziej optymistycznym terminem w tym kontekście.

Na końcu warto wspomnieć również, że ekipa Square Enix Montréal już wkrótce ujawni pierwsze szczegóły na temat nowych aktualizacji do mobilnej wersji serii Hitman, Hitman GO, która zadebiutowała w kwietniu w wersjach na systemy iOS i Android, a także zapowie drugą, nową odsłonę przeznaczoną na smartfony i tablety.

Poprzednia odsłona serii, Hitman: Rozgrzeszenie, ujrzała światło dzienne 20 listopada 2012 roku. Stranger, pisząc recenzję, którą możecie przeczytać na łamach gry-online.pl, pochwalił ją między innymi za ogromną swobodę podczas eksploracji lokacji, bardzo dobrą oprawą audiowizualną i rozbudowaną kampanię dla pojedynczego gracza, wystawiając wysoką notę 9/10.