Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 maja 2014, 20:07

autor: Góral

BattleCry - Bethesda Softworks zapowiedziała sieciową grę f2p

Firma Bethesda Softworks zapowiedziała sieciową grę free-to-play BattleCry. W produkcji pokierujemy wojownikami, walczącymi w niewielkich drużynach o losy swoich krajów. Tytuł ukaże się w ramach beta testów na komputerach osobistych w 2015 roku.

Firma Bethesda Softworks zapowiedziała swój kolejny projekt. Będzie to sieciowa gra TPP BattleCry, oparta na modelu biznesowym free-to-play, która ukaże się w ramach beta testów na komputerach osobistych w 2015 roku. Przy okazji opublikowano pierwszy, całkiem klimatyczny i brutalny zwiastun produkcji (do obejrzenia powyżej) oraz podzielono się kilkoma informacjami. Przede wszystkim będzie to pierwszy tytuł założonego w 2012 roku studia BattleCry. Rozgrywka nastawiona ma być na dynamiczną akcję, a w zabawie uczestniczyć ma maksymalnie 32 graczy. W pracach nad projektem bierze udział słynny deweloper Viktor Antonov (dyrektor artystyczny takich hitów, jak Half-Life 2 i Dishonored), który odpowiada za, ponoć wyrazisty, świat.

BattleCry – jedna z bohaterek gry. - BattleCry - Bethesda Softworks zapowiedziała sieciową grę free-to-play - wiadomość - 2014-05-28
BattleCry – jedna z bohaterek gry.
BattleCry w skrócie:
  • Gatunek: sieciowa gra akcji TPP
  • Deweloper: założone w 2012 roku amerykańskie studio BattleCry
  • Premiera: beta testy rozpoczął się w 2015 roku

Akcja BattleCry rozegra się po wielkiej wojnie, która miała miejsce na początku XX wieku. Gracze trafią do świata, w którym wszelkie konflikty rozstrzygane są w drużynowych pojedynkach specjalnie wyszkolonych wojowników. Starcia odbywają się w wyznaczonych strefach i zależą od nich losy całych narodów. Rozgrywka skupiać ma się na drużynowej, brutalnej walce, która ma być nie tylko interesująca, ale i przystępna dla każdego.

W grze nie zabraknie oczywiście różnych frakcji, a poszczególnych wojowników będzie się dało rozwijać, zdobywając kolejne stopnie, dające dostęp do nowych możliwości. Twórcy udostępnią także różne style gry, w związku z czym możliwe ma być toczenie pojedynków w zwarciu oraz na dystans, a wśród przygotowanego uzbrojenia znajdziemy łuki, zdolne do przebijania zbroi przeciwników, miecze zmieniające się w tarcze i ostrza naładowane energią elektrostatyczną.

BattleCry prezentowany będzie w czasie targów E3, więc już za kilka dni otrzymamy kolejną porcję informacji na temat tej produkcji.

BattleCry to gra free-to-play. - BattleCry - Bethesda Softworks zapowiedziała sieciową grę free-to-play - wiadomość - 2014-05-28
BattleCry to gra free-to-play.

Za grę BattleCry odpowiada założone w 2012 roku amerykańskie studio BattleCry, któremu przewodzi Rich Vogel, mający na swoim koncie takie tytuł, jak Star Wars: The Old Republic, Ultima Online oraz Star Wars Galaxies. Szeregi firmy zasilają także inni deweloperzy pracujący wcześniej przy wieloosobowych produkcjach. Głównym celem studia jest tworzenie sieciowych projektów z najwyższej półki.

Świat BattleCry zaprojektuje Viktor Antonov. - BattleCry - Bethesda Softworks zapowiedziała sieciową grę free-to-play - wiadomość - 2014-05-28
Świat BattleCry zaprojektuje Viktor Antonov.