Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2013, 11:55

autor: Sarge

Wieści ze świata (Company of Heroes 2, Minecraft, Doom) 11/12/13

Dziś piszemy m.in. o ułatwionym streamowaniu pecetowej wersji Minecrafta, dwudziestoleciu istnienia strzelaniny Doom, a także dodatku DLC do gry Company of Heroes 2. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Volgarr The Viking

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Volgarr the Viking. Dzieło zespołu Crazy Viking Studios możecie aktualnie nabyć 50% taniej. Obecnie produkcja kosztuje 5,99 euro (ok. 25 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Minecraft

Studio Mojang udostępniło aktualizację 1.7.4 do pecetowej wersji Minecrafta, ułatwiającej streamowanie gry za pośrednictwem serwisu Twitch. Po połączeniu własnego konta z Twitchem i skonfigurowaniu ustawień można prezentować rozgrywkę na żywo wciskając zaledwie jeden przycisk.

Company of Heroes 2

W ofercie serwisu cyfrowej dystrybucji Steam pojawił się dodatek DLC Southern Fronts do gry strategicznej Company of Heores 2. W rozszerzeniu można objąć dowodzenie nad wojskami rosyjskimi lub niemieckimi w serii 10 wyzwań i bitew odbywających się w nowych warunkach pogodowych (m.in. głębokie błoto spowodowane deszczem, wpływające negatywnie na mobilność pojazdów). Do 17 grudnia dodatek DLC jest dostępny o 10% taniej za 3,59 euro (ok. 15 zł). Później cena podskoczy do 3,99 euro (ok. 17 zł).

Doom

Wczoraj minęło dokładnie 20 lat od premiery gry Doom. Pierwsza część popularnej serii pierwszoosobowych strzelanin ukazała się 10 grudnia 1993 roku na komputerach osobistych z systemem DOS i Mac. W kolejnych latach gra była konwertowana na wiele różnych platform sprzętowych. Najnowsza wersja (choć praktycznie niezmieniona graficznie) ukazała się na Xboksie 360 w usłudze Xbox Live Arcade.

World of Warcraft

Firma Blizzard wprowadziła sklep do klienta gry World of Warcraft, dzięki czemu użytkownicy mogą dokonać mikropłatności bez przerywania rozgrywki. W tym momencie trwa wyprzedaż, w trakcie której można zakupić wybrane pety i mounty o 50% taniej niż zwykle. Specjalna oferta zakończy się 1 stycznia 2014 roku.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. The Shivah
 2. Mr Bree+
 3. Carnage Racing
 4. Montague’s Mount
 5. Pillars of Eternity
 6. Earth Defense Force 2025
 7. Assassin’s Creed IV: Black Flag
 8. Terraria
 9. Company of Heroes 2
 10. Wiedźmin 3: Dziki Gon
 11. Alex Hunter: Lord of the Mind
 12. Draw a Stickman: EPIC

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Pilars of Eternity – zwiastun rozgrywki
 2. Company of Heroes 2 – Southern Fronts DLC trailer
 3. South Park: Kijek Prawdy – trailer (PL)