Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCXONEANDiOSWP
Okładka Draw a Stickman: EPIC (XONE)

Draw a Stickman: EPIC

Oryginalna przygodówka opracowana przez niezależne, chińsko-amerykańskie studio Hitcents. Zabawę rozpoczynamy od zaprojektowania głównego bohatera przy pomocy tak zwanego „wirtualnego ołówka”.

Przygodowe | elementy logiczne | 2D | indie

Okładka Draw a Stickman: EPIC (XONE)

producent: Hitcents

wydawca: Hitcents

Strona oficjalna

data premiery gry:

25paź2012

iOS

13lis2012

AND

28lut2013

WP

3gru2013

PC

11wrz2015

XONE

Draw a Stickman: EPIC to produkcja stworzona i wydana przez chińsko-amerykańskie studio Hitcents. Gra została zaprojektowana głównie z myślą o urządzeniach mobilnych, ale finalnie ukazała się także na komputerach PC (z Windowsem 8/10) oraz konsoli Xbox ONE. Tytuł jest reprezentantem gatunku gier przygodowych, ale wyróżnia się na tle konkurencyjnych produkcji tego typu wykorzystaniem tzw. "wirtualnego ołówka". Narzędzie to pozwala na ingerencje w świat po jakim się poruszamy i tworzenie np. przedmiotów ułatwiających pokonanie czyhających na nas trudności.

Fabuła

W Draw a Stickman: EPIC na platformie PC, AND itd. wcielamy się w postać o wyglądzie, który tworzymy za pomocą wspomnianego narzędzia, rysując odpowiednie kształty. Po zaakceptowaniu aparycji swojego awatara wyruszamy w podróż po fantastycznym uniwersum, gdzie na bohatera czyhają coraz bardziej wymagające zagadki oraz najróżniejsze niebezpieczeństwa m.in. w postaci rozmaitych potworów.

Mechanika

W toku nieliniowej rozgrywki eksplorujemy niezbadane tereny kreskówkowego świata i rysujemy narzędzia lub broń, które pomagają nam w rozwiązywaniu łamigłówek, omijaniu przeszkód czy pozbywaniu się istot, stojących na drodze do celu. Narysowanie jakiegoś przedmiotu jest równoznaczne z jego ożywieniem – w ten sposób możemy na przykład ściąć drzewo za pomocą topora. Draw a Stickman: EPIC oferuje kilkanaście zróżnicowanych poziomów, których sposób przejścia zależny jest przede wszystkim od wyobraźni gracza.

Kwestie techniczne

Draw a Stickman: EPIC na platformie PC, AND itd. prezentuje oryginalną oprawę wizualną, która została utrzymana w rysunkowej konwencji. Głównym wyróżnikiem gry jest jednak fakt, że gracz staje się niejako twórcą elementów przedstawionego świata, takich jak oręż czy wygląd postaci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 0,5 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Gry podobne do Draw a Stickman: EPIC

Wymagania wiekowe Draw a Stickman: EPIC

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Draw a Stickman: EPIC

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2,0 GHz, 1,5 GB RAM, karta grafiki kompatybilna z DirectX 9.0c, 200 MB HDD, Windows XP/Vista/7/8

PC
XONE
AND
iOS
WP