Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2013, 11:11

autor: Adrian Werner

Hack ‘n’ Slash następnym projektem studia Double Fine

Zespół Double Fine zapowiedział przygodową grę akcji Hack ‘n’ Slash. Opowie ona o przygodach elfki, która wykorzystuje umiejętności hackerskie do przejścia w sposób cheaterski produkcji pokroju The Legend of Zelda.

Jedyny wypuszczony do tej pory screen z gry. - Hack ‘n’ Slash następnym projektem studia Double Fine - wiadomość - 2013-12-11
Jedyny wypuszczony do tej pory screen z gry.

Studio Double Fine ujawniło swój kolejny projekt. Okazała się nim przygodowa gra akcji zatytułowana po prostu Hack ‘n’ Slash. Produkcja zmierza na pecety i ukaże się w wersjach na systemy Windows, Linux i OSX. Premiera zaplanowana została na pierwszą połowę przyszłego roku.

W grze wcielimy się w młodą elfkę, która wykorzystuje swoje umiejętności hackerskie, aby w nieuczciwy sposób przejść oldskulową produkcję w stylu konsolowej serii The Legend of Zelda. Głównym projektantem jest Brandon Dillon. W młodości bawił on się w modyfikowanie gier w celu odkrycia wszystkich ich sekretów i teraz chce, aby te same emocje mogły poczuć osoby niemające zielonego pojęcia o programowaniu. Podczas rozgrywki będziemy szukali kawałków kodu i na jego podstawie budowali coraz potężniejsze programy, którymi pokonamy kolejne zagadki.

Pomysł na grę nie jest nowy. W zeszłym roku Double Fine zorganizowało akcję nazwaną Double Fine’s Amnesia Fortnight 2012, podczas której pracownicy studia przedstawiali prezentacje swoich wymarzonych projektów. Następnie gracze wybrali z nich najlepszą piątkę, która została potem przerobiona w ciągu dwóch tygodni na grywalne prototypy. Najwięcej głosów otrzymało właśnie Hack ‘n’ Slash, więc decyzja o przeobrażeniu tego pomysłu w pełnowymiarowy komercyjny projekt nie jest żadną niespodzianką. Wszystkie prototypy Amnesia Fortnight można kupić w jednym zestawie na oficjalnej stronie akcji:

  1. Hack ‘n’ Slash – oficjalna strona gry
  2. Amnesia Fortnight – strona oficjalna

Hack ‘n’ Slash następnym projektem studia Double Fine - ilustracja #2

Hack ‘n’ Slash to nie jedyny prototyp z Amnesia Fortnight 2012, który zostanie przerobiony na pełnowymiarową grę. Double Fine pracuje również nad strategią ekonomiczną Spacebase DF-9. Obejmiemy w niej kontrolę nad stacją kosmiczną zamieszkaną zarówno przez ludzi, jak i kosmitów. Obecnie produkcja jest w fazie alfa i dostęp do testów można wykupić na serwisie Steam w ramach usługi Early Access.

Warto dodać, że edycje akcji Amnesia Fortnight z wcześniejszych lat doprowadziły do powstania takich gier jak Costume Quest i Sesame Street: Once Upon a Monster.