Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Spacebase DF-9 (PC)
OkładkaSpacebase DF-9 (PC)

Spacebase DF-9 PC

Osadzona w realiach science-fiction strategia ekonomiczna, symulująca życie mieszkańców bazy kosmicznej. Za powstanie gry odpowiada niezależne studio Double Fine, znane z takich tytułów, jak Brutal Legend, Costume Quest czy Psychonauts.

Strategiczne | science fiction | ekonomiczne | widok izometryczny | kosmiczne | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Spacebase DF-9 Premiera PC

27października2014

producent: Double Fine Productions, Inc. wydawca: Double Fine Productions, Inc. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Spacebase DF-9 to kolejna gra studia Double Fine, znanego z takich produkcji jak Psychonauts, Brütal Legend, Costume Quest czy The Cave. Produkcja reprezentuje gatunek kosmicznych symulatorów, w której należy zarządzać bazą i jej mieszkańcami.

Zabawę rozpoczynamy od wybudowania prostego miejsca zamieszkania, w którym osiedlą się pierwsi członkowie kosmicznej społeczności. By tego dokonać należy zebrać odpowiednie surowce z meteorytów. Po wykonaniu pierwszego celu, gracz przechodzi do dalszych zadań, rozbudowując bazę, zapewniając jej mieszkańcom rozrywkę (np. pub) i pracę.

Do zadań gracza należy nie tylko dbanie o rozwój „miasta”, lecz także o jego ludność, do której należą również przedstawiciele obcych ras. Koniecznie trzeba zatroszczyć się o ich wzajemne relacje oraz bezpieczeństwo. Przestrzeń kosmiczna jest bowiem pełna zagrożeń, w tym latających meteorytów. Nie można także dopuścić do usterek pomieszczeń, w których dojdzie wtedy do dekompresji.

W grze dostępne są różne klasy postaci, które odpowiadają za odmienne aspekty funkcjonowania bazy kosmicznej. Przykładowo, budowniczy, jak sama nazwa wskazuje, trudni się budowaniem. Ochroniarz pilnuje porządku, barman obsługuje gości w barach, a górnik wydobywa surowce niezbędne do rozwijania pomieszczeń, natomiast nowi mieszkańcy nie posiadają żadnych umiejętności, więc swój talent odkrywają z biegiem czasu.

Akcja obserwowana jest z kamery umieszczonej nad planszą, dzięki czemu gracz ma jasny podgląd bieżącej sytuacji. Oprawa graficzna jest minimalistyczna i pozbawiona zaawansowanych efektów graficznych.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,7 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.6 / 10 na podstawie 177 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Spacebase DF-9: Odpowiednia dla każdego wieku.

Spacebase DF-9 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.6 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 9800 GTX lub lepsza)
  • 200 MB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista(SP2)/7(SP1)/8