Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Spacebase DF-9 (PC)

Spacebase DF-9 PC

Osadzona w realiach science-fiction strategia ekonomiczna, symulująca życie mieszkańców bazy kosmicznej. Za powstanie gry odpowiada niezależne studio Double Fine, znane z takich tytułów, jak Brutal Legend, Costume Quest czy Psychonauts.

Strategiczne | science fiction | ekonomiczne | widok izometryczny | kosmiczne | indie

PC Windows
Okładka Spacebase DF-9 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

27października2014

Spacebase DF-9 to kolejna gra studia Double Fine, znanego z takich produkcji jak Psychonauts, Brütal Legend, Costume Quest czy The Cave. Produkcja reprezentuje gatunek kosmicznych symulatorów, w której należy zarządzać bazą i jej mieszkańcami.

Zabawę rozpoczynamy od wybudowania prostego miejsca zamieszkania, w którym osiedlą się pierwsi członkowie kosmicznej społeczności. By tego dokonać należy zebrać odpowiednie surowce z meteorytów. Po wykonaniu pierwszego celu, gracz przechodzi do dalszych zadań, rozbudowując bazę, zapewniając jej mieszkańcom rozrywkę (np. pub) i pracę.

Do zadań gracza należy nie tylko dbanie o rozwój „miasta”, lecz także o jego ludność, do której należą również przedstawiciele obcych ras. Koniecznie trzeba zatroszczyć się o ich wzajemne relacje oraz bezpieczeństwo. Przestrzeń kosmiczna jest bowiem pełna zagrożeń, w tym latających meteorytów. Nie można także dopuścić do usterek pomieszczeń, w których dojdzie wtedy do dekompresji.

W grze dostępne są różne klasy postaci, które odpowiadają za odmienne aspekty funkcjonowania bazy kosmicznej. Przykładowo, budowniczy, jak sama nazwa wskazuje, trudni się budowaniem. Ochroniarz pilnuje porządku, barman obsługuje gości w barach, a górnik wydobywa surowce niezbędne do rozwijania pomieszczeń, natomiast nowi mieszkańcy nie posiadają żadnych umiejętności, więc swój talent odkrywają z biegiem czasu.

Akcja obserwowana jest z kamery umieszczonej nad planszą, dzięki czemu gracz ma jasny podgląd bieżącej sytuacji. Oprawa graficzna jest minimalistyczna i pozbawiona zaawansowanych efektów graficznych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.6 / 10 na podstawie 177 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Spacebase DF-9

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Spacebase DF-9

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.6 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 9800 GTX lub lepsza), 200 MB HDD, Windows XP(SP3)/Vista(SP2)/7(SP1)/8

Spacebase DF-9 - premiera symulatora stacji kosmicznej Double Fine
Spacebase DF-9 - premiera symulatora stacji kosmicznej Double Fine

wiadomość28 października 2014

Wczoraj w serwisie cyfrowej dystrybucji Steam oficjalnie zadebiutowała pełna wersja gry Spacebase DF-9. Niezależna strategia ekonomiczna studia Double Fine do tej pory była dostępna w ramach wczesnego dostępu w usłudze firmy Valve.

Spacebase DF-9 - Tim Schafer tłumaczy wczesne zakończenie prac
Spacebase DF-9 - Tim Schafer tłumaczy wczesne zakończenie prac

wiadomość22 września 2014

Tim Schafer, współzałożyciel studia Double Fine, postanowił wytłumaczyć fanowskiej społeczności powody wcześniejszego zakończenia prac nad grą Spacebase DF-9. Głównym powodem porzucenia projektu już w październiku tego roku są niezadowalające wyniki finansowe.

Double Fine porzuca Spacebase DF-9
Double Fine porzuca Spacebase DF-9

wiadomość19 września 2014

Patch 1.0 do Spacebase DF-9 ukaże się za niecały miesiąc i nie wprowadzi do gry zbyt wielkich zmian. Po premierze finalnej wersji tej strategii ekonomicznej, studio Double Fine Productions nie będzie tworzyło nowej zawartości. Zamiast tego twórcy udostępnią kod źródłowy produkcji społeczności modderskiej.

Spacebase DF-9 zwrócił się w dwa tygodnie, zarabiając 400 tysięcy dolarów
Spacebase DF-9 zwrócił się w dwa tygodnie, zarabiając 400 tysięcy dolarów

wiadomość19 listopada 2013

Niezależna gra Spacebase DF-9 twórców Psychonauts i Brutal Legend zarobiła 400 tysięcy dolarów w ciągu dwóch tygodni od pojawienia się na Steam Early Access. Tym samym całkowicie zwróciły się koszty jej produkcji.

Spacebase DF-9 - ujawniono symulator stacji kosmicznej od studia Double Fine
Spacebase DF-9 - ujawniono symulator stacji kosmicznej od studia Double Fine

wiadomość16 października 2013

W ramach przedsprzedaży w sklepie Steam i na oficjalnej stronie gry, udostępniono wersję alfa kosmicznego symulatora Spacebase DF-9. Za projekt odpowiadają twórcy takich produkcji jak Psychonauts czy Brütal Legend.