Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 września 2014, 11:27

autor: luckie

Double Fine porzuca Spacebase DF-9

Patch 1.0 do Spacebase DF-9 ukaże się za niecały miesiąc i nie wprowadzi do gry zbyt wielkich zmian. Po premierze finalnej wersji tej strategii ekonomicznej, studio Double Fine Productions nie będzie tworzyło nowej zawartości. Zamiast tego twórcy udostępnią kod źródłowy produkcji społeczności modderskiej.

Double Fine Productions nie widzi dalszej konieczności rozwijania Spacebase DF-9 - Spacebase DF-9 pojawi się w wersji 1.0 w październiku. Twórcy nie przewidują dalszych aktualizacji - wiadomość - 2014-09-19
Double Fine Productions nie widzi dalszej konieczności rozwijania Spacebase DF-9

Studio Double Fine Productions (Broken Age, Psychonauts, Brutal Legend) zapowiedziało, że za miesiąc wypuszczona zostanie ostatnia aktualizacja do Spacebase DF-9. Patch 1.0 zadebiutuje 15 października 2014 roku – niemal dokładnie rok po pojawieniu się gry w Steam Early Acces. Wraz z nim produkcja otrzyma samouczek, pomocny dla nowych graczy, jak również system celów, który urozmaici zabawę, oraz garść poprawek technicznych.

Zdaniem wielu jednak, jest to posunięcie przedwczesne, gdyż gra wydaje się być daleka od skończonej i wciąż brakuje w niej wielu elementów. Wystarczy przejrzeć komentarze pod wspomnianą wiadomością na Steamie, by przekonać się, że gracze nie są usatysfakcjonowani obecnym stanem Spacebase DF-9. Zawód fanów jest tym bardziej zrozumiały, gdyż twórcy tej kosmicznej strategii ekonomicznej nie planują wypuszczać nowej zawartości po premierze jej finalnej wersji (nie licząc drobnych łatek usuwających błędy). To zadanie zostanie przekazane w całości w ręce modderów. W tym celu Double Fine udostępni kod źródłowy produkcji, ale to w zasadzie wszystko, na co możemy liczyć z ich strony w związku z dalszym rozwojem Spacebase DF-9.

Spacebase DF-9 to strategia ekonomiczna utrzymana w klimatach science-fiction. Zadaniem gracza jest rozbudowa stacji kosmicznej i dbanie o zadowolenie jej populacji. Gra narodziła się jako projekt powstały w ramach jednej z sesji Amnesia Fortnight, w czasie których studio Double Fine Productions przez dwa tygodnie pracuje nad różnymi prototypami, a najciekawsze z nich mogą doczekać się pełnej wersji. Spacebase DF-9 był dostępny przez blisko rok w programie Steam Early Access, co jakiś czas otrzymując kolejne aktualizacje. Obecnie cena gry na Steamie wynosi 22,99 euro (ok. 96 zł).

  1. Spacebase DF-9 w sklepie Steam
  2. Oficjalna strona gry Spacebase DF-9
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Spacebase DF-9

Spacebase DF-9