Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Hack 'n' Slash (PC)

Hack 'n' Slash PC

Hack n Slash

Hack ‘n’ Slash to opracowana przez zespół Double Fine humorystyczna gra logiczna stanowiąca parodię konsolowych serii pokroju The Legend of Zelda.

Logiczne | fantasy | elementy RPG | humorystyczne | elementy zręcznościowe

PC Windows
Okładka Hack 'n' Slash (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

9września2014

Hack ‘n’ Slash to gra logiczna wzbogacona elementami zręcznościowymi. Opracowało ją studio Double Fine, czyli autorzy takich tytułów jak Costume Quest, Psychonauts, Broken Age czy Brutal Legends.

W grze wcielamy się w młodą elfkę, która wykorzystuje swoje umiejętności hakerskie, by w nieuczciwy sposób przejść oldskulową przygodową grę akcji w stylu wczesnych odsłon konsolowej serii The Legend of Zelda. Cała historia opowiedziana została z dużym przymrużeniem oka i z typowym dla studia Double Fine poczuciem humoru, a scenariusz regularnie naśmiewa się z najbardziej ogranych schematów gatunku fantasy.

Hack ‘n’ Slash oparte jest na pomyśle modyfikowania kodu wirtualnego świata. To, co w innych grach byłoby oszukiwaniem, tutaj staje się fundamentem całej rozgrywki. Podczas zabawy musimy szukać kawałków kodu i na ich podstawie budować coraz potężniejsze programy, którymi pokonamy kolejne zagadki. Opracowane w ten sposób aplikacje mogą mieć różne zastosowania. Możemy np. zapisywać stan świata, a następnie go przywracać, wykasowując tym samym wprowadzone zmiany. Inny program pozwala na krótkotrwałe spowolnienie czasu.

Ponadto gra, w którą bawi się młoda elfka pełna jest błędów, które możemy wykorzystać. Przykładowo, w jednym miejscu korytarza silnik graficzny załamuje się, tworząc pełną pikseli plamę. Wchodząc do niej, stajemy się niewidzialni i dzięki temu unikamy wykrycia przez strażników. W innej sekcji da się np. przejść przez ścianę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.6 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Gry podobne do Hack 'n' Slash

Wymagania wiekowe Hack 'n' Slash

12+

Wymagania sprzętowe Hack 'n' Slash

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.2 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 460 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7/8
Hack ‘n’ Slash następnym projektem studia Double Fine
Hack ‘n’ Slash następnym projektem studia Double Fine

wiadomość11 grudnia 2013

Zespół Double Fine zapowiedział przygodową grę akcji Hack ‘n’ Slash. Opowie ona o przygodach elfki, która wykorzystuje umiejętności hackerskie do przejścia w sposób cheaterski produkcji pokroju The Legend of Zelda.