Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2017, 13:32

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Company of Heroes 3 - Relic zadaje kolejne pytania

Studio Relic Entertainment udostępniło kolejną ankietę dotyczącą nowej odsłony serii Company of Heroes. Dzięki niej poznaliśmy m.in. brane pod uwagę tereny.

Studio Relic Entertainment mocno myśli nad Company of Heroes 3, a po pomysły zwraca się do fanów przy pomocy kolejnych ankiet. - Company of Heroes 3 - Relic zadaje kolejne pytania - wiadomość - 2017-11-22
Studio Relic Entertainment mocno myśli nad Company of Heroes 3, a po pomysły zwraca się do fanów przy pomocy kolejnych ankiet.

W październiku bieżącego roku informowaliśmy o ciekawej ankiecie wysłanej niektórym fanom serii Company of Heroes. Studio Relic Entertainment pytało w niej o rozmaite elementy, które chcielibyśmy zobaczyć w niezapowiedzianej jeszcze grze Company of Heroes 3. Dziś mamy kolejne informacje, a właściwie to kolejną ankietę, którą ponownie otrzymał szef naszego newsroomu, Łosiu.

W poprzedniej deweloperzy pytali o teatry działań wojennych. Na podstawie udzielonych odpowiedzi wybrano kilka najważniejszych i teraz twórcy ponownie proszą fanów o wskazanie terenów, które chcieliby odwiedzić podczas zabawy. W głosowaniu dostępne są: Południowa Francja, Włochy, Sycylia, Tunezja oraz Libia. Poza tym Relic Entertainment chce też wiedzieć, jak bardzo ważne jest zróżnicowanie graficzne środowiska (pustynie, tereny miejsce itd.).

Z poprzedniej ankiety wyszło, że gracze najbardziej chcieliby się bawić w tych miejscach. - Company of Heroes 3 - Relic zadaje kolejne pytania - wiadomość - 2017-11-22
Z poprzedniej ankiety wyszło, że gracze najbardziej chcieliby się bawić w tych miejscach.

Deweloperzy pytają również, jaką kampanię fabularną chcielibyśmy zobaczyć – w pełni zgodną z historią; dającą pole manewru w dochodzeniu do ważnych wydarzeń; czy też pozwalającą modyfikować przeszłość, np. wygrywać przegrane bitwy.

Innym wartym wzmianki pytaniem jest to, w którym trzeba doprecyzować, jak chcielibyśmy doświadczać kampanii. Możemy wybrać liniową historię z zadaniami pobocznymi bądź swobodę w doborze misji, uwzględniającą wydarzenia istotne z punktu widzenia fabuły. Jest też trzecia opcja – dostęp do całej mapy, z której w dowolny sposób wybieramy misje i przejmujemy tereny.

Kolejna poruszona kwestia dotyczy najważniejszych elementów rozgrywki. Pojawiają się takie elementy jak wspomniana już dowolność w wyborze misji, możliwość budowania sieci szpiegowskiej, system dynamicznych misji pobocznych, usprawnianie jednostek i budynków itd.

Jak widać deweloperzy nadal biorą pod uwagę wiele czynników, ale też zaczynają zawężać pole manewru. Oczywiście pamiętajmy, że to tylko ankieta, która zdradza jedynie to, co może, ale wcale nie musi zostać w pełni uwzględnione w finalnej wersji nowej odsłony. Ta nie została nawet oficjalnie zapowiedziana i wydaje się, że na razie znajduje się w fazie koncepcyjnej. Na pierwsze konkrety zapewne przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.