Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lipca 2021, 21:39

autor: Dariusz "Iltutmiś" Kędra

Twórcy Company of Heroes powrócą do II wojny światowej? Na Twitchu trwa tajemniczy stream

Studio Relic Entertainment wkrótce zapowie nową produkcję. Twórcy Company of Heroes rozpoczęli stream na Twitchu, na którym po 24 godzinach od startu pokazany zostanie teaser nadchodzącej gry.

Stream, który trwa na kanale Twitch studia Relic Entertainment, wzbudza emocje. Transmisja prowadzona przez znanych twórców gier strategicznych przypomina stylem stare kroniki filmowe omawiające starcia we Włoszech podczas II wojny światowej. Na ekranie widać odliczający czas zegar, który powinien zatrzymać się jutro o godzinie 19. Wtedy przypuszczalnie zobaczymy faktyczny teaser nowej gry.

Oczywiście pamiętamy, że bodaj czy nie najsłynniejsza seria studia, Company of Heroes, od 2013 roku nie doczekała się nowej odsłony. Oficjalna strona cyklu jest aktualnie wyłączona. Jeśli połączymy to z tematyką bieżącego streamu, możemy odnieść wrażenie, że wkrótce ten stan rzeczy ulegnie zmianie. Niewykluczone, że Relic Entertainment od premiery Warhammera 40,000: Dawn of War III z 2017 roku pracowało nie tylko nad Age of Empires IV, które zadebiutuje 28 października tego roku, ale również nad kolejną odsłoną serii drugowojennych RTS-ów. Dodatkowe napięcie budzi fakt, że prezentowana mapa Morza Śródziemnego pokrywa się z wynikami przeprowadzonej przez studio ankiety w 2017 roku wśród graczy.