Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Football Manager 2016 (PC)
OkładkaFootball Manager 2016 (PC)

Football Manager 2016 PC

Kolejna z dorocznych edycji najpopularniejszego menadżera piłkarskiego, rozwijanego nieprzerwanie od ponad 2 dekad (wcześniej jako Championship Manager) przez studio Sports Interactive.

Sportowe | manager | piłka nożna | manager piłkarski

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Football Manager 2016 Premiera PC

13listopada2015

pudełko PL

13listopada2015

producent: Sports Interactive wydawca: SEGA wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Football Manager 2016

FIFA Manager 14

Football Manager 2014

FIFA Manager 13

Football Manager 2016 to dwunasta część najpopularniejszego na świecie cyklu menadżerów piłkarskich. Za stworzenie gry odpowiada wciąż brytyjskie studio Sports Interactive oraz firma SEGA. Seria powstała w 1992 roku i przez pierwsze 10 lat była znana jako Championship Manager. Od tamtej pory gracze otrzymują regularnie kolejne odcinki, zawierające liczne ulepszenia oraz poprawki, dzięki którym deweloperzy zyskali wierną rzeszę fanów, co roku spędzających setki godzin na zabawie z nowymi grami spod szyldu Football Manager.

Football Manager 2016 pozwala nam wcielić się w menadżera wybranej drużyny piłkarskiej, walczącej w rozgrywkach ligowych jednego z 50 wybranych państw. Jak zwykle gracze sami ustalają swoje cele - można postarać się wyprowadzić nieznaną lokalną drużynę na murawy największych stadionów lub poprowadzi mistrzowski zespół przez kolejny pełen sukcesów sezon.

Weterani serii odnajdą w grze wszystkie elementy znane z poprzednich części. W ręce graczy trafiają zaawansowane narzędzia trenerskie, pozwalające ustalać taktykę na murawie oraz rozwój kariery poszczególnych zawodników. Rozwinięto sposób przedstawiania statystyk, sprawiając, że są one bardziej czytelne i przejrzyste, a dodatkowe funkcje jeszcze bardziej ułatwiają zapanowanie nad zalewem rożnych danych. Dzięki konsultacjom deweloperów z fizjoterapeutami i lekarzami zmodyfikowano system kontuzji. Choroby oraz uszkodzenia ciała (podzielone na różne grupy), do których dochodzi na murawie, są przedstawione w bardziej realistyczny sposób, co oznacza, że ich wpływ na grę oraz proces rehabilitacji przebiegać będzie inaczej niż w poprzednich tytułach z serii.

W trakcie rozgrywki zajmujemy się również biznesową stroną prowadzenia drużyny, a także kontaktami z mediami. Ten drugi aspekt został rozszerzony o nowe opcje, związane chociażby z organizowaniem konferencji prasowych oraz udzielaniem wywiadów. Rozgrywki naszych podopiecznych obejrzymy na żywo dzięki symulującemu mecze silnikowi 3D. Na potrzeby wersji 2016 stworzono ponownie ponad 2 tysiące nowych animacji ruchu piłkarzy.

Football Manager 2016 posiada dwa wcześniej niewidziane tryby rozgrywki – Fantasy Draft oraz Create-A-Club. W pierwszym zbudujemy zespół marzeń, wybierając spośród tysięcy mniej lub bardziej znanych nazwisk i weźmiemy udział w zawodach zorganizowanych w fikcyjnej lidze, składającej się z drużyn naszych przyjaciół (maksymalnie w zabawie zmierzy się 32 trenerów). Drugi tryb pozwoli nam od podstaw zbudować własny klub. Własnoręcznie ustalimy miasto oraz kraj jego pochodzenia, barwy, a także wiele innych szczegółów.

Ostatnia modyfikacja 14 września 2015

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 266 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.1 / 10 na podstawie 70 głosów czytelników.

Football Manager 2016 cena w dniu premiery: 139,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Football Manager 2016

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Football Manager 2016 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 2.2 GHz/AMD Athlon 2.2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce FX 5900/Radeon 9800 lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows Vista/7/8//10