Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 listopada 2015, 13:18

autor: Pirlond

Football Manager 2016 z bardzo wysoką sprzedażą w Wielkiej Brytanii

Choć Football Manager 2016 zadebiutował zaledwie kilka dni temu, twórcy gry ujawnili już pierwsze wyniki sprzedaży. W samej tylko Wielkiej Brytanii produkcja znalazła ponad 110 tysięcy nabywców, przy czym większość egzemplarzy kupiono za pośrednictwem cyfrowej dystrybucji.

Football Manager 2016 zanotował ponoć najlepszy debiut w historii serii. - Football Manager 2016 z bardzo wysoką sprzedażą w Wielkiej Brytanii - wiadomość - 2015-11-19
Football Manager 2016 zanotował ponoć najlepszy debiut w historii serii.

W opublikowanym parę dni temu najnowszym notowaniu najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii, Football Manager 2016 znalazł się na siódmej pozycji. Gdyby jednak w zestawieniu uwzględniono też dane z cyfrowej dystrybucji, okazałoby się, że gra uplasowałaby się na trzecim miejscu. Przedstawiciele Sports Interactive na łamach magazynu MCV ujawnili bowiem, że aż 82% kupionych przez Brytyjczyków egzemplarzy tegorocznej odsłony piłkarskiego menedżera nabyto właśnie za pośrednictwem usług pokroju Steama. W sumie w ciągu pierwszego weekendu od premiery produkcja rozeszła się w liczbie 110 tysięcy sztuk. To bardzo dobry rezultat, tym bardziej, że przecież tytuł dostępny jest tylko na komputerach osobistych. Z drugiej strony – seria zawsze cieszyła się ogromną popularnością właśnie na terenie Zjednoczonego Królestwa.

Deweloperzy nie ujawnili co prawda informacji dotyczących globalnych wyników sprzedaży, ale wygląda na to, ze są one równie dobre, o ile nawet nie lepsze. Tak przynajmniej sugeruje stojący na czele studia Sports Interactive Miles Jacobson, który podkreślił, że Football Manager 2016 zaliczył „rekordowy dzień otwarcia” w historii cyklu. Możemy jedynie domyślać się, że podobnie jak w Wielkiej Brytanii, lwia część egzemplarzy rozeszła się za pośrednictwem dystrybucji cyfrowej.

Football Manager to zapoczątkowana w 2004 roku seria piłkarskich menedżerów, za których powstanie odpowiadają deweloperzy ze studia Sports Interactive. Poszczególne odsłony cyklu pozwalają graczom przejąć kontrolę nad wybraną drużyną piłkarską, którą należy poprowadzić do sukcesu w rozgrywkach zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych. Tegoroczna część wprowadza sporo poprawek i nowości, w tym dwa tryby rozgrywki – Fantasy Draft i Create-A-Club.