Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2015, 12:45

Fallout 4 zdetronizował Call of Duty: Black Ops III. Top 10 UK (8 - 14 listopada)

Fallout 4 rozsiadł się na brytyjskim tronie rynku handlu detalicznego, spychając z niego Call of Duty: Black Ops III. Druga wielka premiera minionego tygodnia, Rise of the Tomb Raider, zadebiutowała dopiero na miejscu czwartym. Zapraszamy do zapoznania się z rankingiem ostatnich hitów Zjednoczonego Królestwa.

Biorąc pod uwagę, że w ciągu raptem kilku dni od premiery Fallout 4 trafił do sklepów w 12 milionach egzemplarzy na całym świecie, nie jest zaskoczeniem, że najnowsze dzieło Bethesdy uplasowało się na szczycie zestawienia bestsellerów handlu detalicznego w Wielkiej Brytaniii w minionym tygodniu. Mało tego, postapokaliptyczny RPG okazał się trzecim najlepszym debiutem wśród tegorocznych hitów (za grami FIFA 16 i Call of Duty: Black Ops III) i jednocześnie przewyższył osiągnięcia Fallout: New Vegas, najbardziej kasowej spośród dotychczasowych odsłon serii, o 213 procent. Strzelanka studia Treyarch, która tydzień temu przewodziła zestawieniu brytyjskich bestsellerów, spadła na środkowy stopień podium i zepchnęła z niego jedno oczko w dół piłkarski przebój od EA Sports.

Druga wielka premiera z ubiegłego tygodnia – Rise of the Tomb Raider – poradziła sobie gorzej, debiutując tuż za podium (przy okazji warto wspomnieć, że 85% nabywców tego tytułu to użytkownicy Xboksa One). Jednak i tak osiągnęła znacznie lepszy wynik niż trzeci ważny „zawodnik” dostępny na rynku od 10 listopada – StarCraft II: Legacy of the Void – który wylądował dopiero na 23. lokacie. Pozostałe tytuły z pierwszej dziesiątki znajdziecie w poniższej tabeli.

1.

Fallout 4

2.

Call of Duty: Black Ops III

3.

FIFA 16

4.

Rise of the Tomb Raider

5.

Minecraft: Story Mode

6.

Need for Speed

7.

Football Manager 2016

8.

LEGO Dimensions

9.

Assassin’s Creed: Syndicate

10.

Halo 5: Guardians