Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 16 listopada 2015, 12:31

autor: Góral

Ravenmark: Scourge of Estellion – doskonała strategia turowa w mobilnej perełce

Po czterech latach od premiery na iOS-ie, turowa gra strategiczna Ravenmark: Scourge of Estellion ukazała się w końcu na Androidzie, więc przyglądamy się jej w dzisiejszej mobilnej perełce.

Miłośnicy Androida nie mają lekkiego życia i w przypadku wielu gier muszą wykazać się cierpliwością, gdyż bardzo często produkcje ukazują się z mniejszym lub większym opóźnieniem w stosunku do urządzeń firmy Apple. Czasami zdarzają się jednak potężne obsuwy, jak np. w przypadku dzisiejszej perełki Ravenmark: Scourge of Estellion. Tytuł pierwotnie ukazał się bowiem w 2011 roku, a dopiero od kilku dni dostępny jest w Google Play.

Projekt z pewnością łapie się więc do grona portów, na które czekaliśmy tak długo, że zdążyliśmy już o nich zapomnieć, niemniej dobrze, że gra w końcu dotarła na Androida, gdyż jest to świetna propozycja dla fanów średniowiecznych turowych strategii.

Podczas zabawy trafiamy do fantastycznego świata Eclisse i stajemy na czele Imperium Estellion, które musi stawić czoła bagiennemu narodowi Kaysan. Zabawa, jak już wspomniałem wcześniej, wykorzystuje mechanikę turowych gier strategicznych, w których o naszej skuteczności decyduje umiejętność przewidywania ruchów przeciwnika i sprawnego wykorzystywania posiadanych oddziałów.

Rozgrywka jest wymagająca, ale przede wszystkim rozbudowana i wciągająca. Niestety w kwestii technicznej Ravenmark: Scourge of Estellion się nieco zestarzało. Cztery lata w branży gier to kawał czasu i w tym przypadku widać, że nie jest to nowa produkcja, niemniej nie oznacza to, że gra jest brzydka – ona po prostu nie robi dziś żadnego wrażenia. Za to ścieżka dźwiękowa, skomponowana przez Josha Whelchela (pracował przy Scrolls i Castle Story), jest znakomita i świetnie komponuje się z rozgrywką.

Ravenmark: Scourge of Estellion w ogólnym rozrachunku jest dobre, a nawet więcej. Problem w tym, że gra jest bardzo droga. 50 zł jak na rynek aplikacji mobilnych to naprawdę sporo, ale jeżeli szukacie porządnej strategii i jesteście skłonni wydać trochę grosza, to zdecydowanie jest to dobry wybór.