Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 16 listopada 2015, 10:26

autor: Adrian Werner

TruckSim będzie mobilną grą o ciężarówkach w stylu Euro Truck Simulator 2

Studio Astragon ogłosiło datę premiery TruckSim, czyli symulatora ciężarówek, który spróbuje odtworzyć na rynku mobilnym sukces pecetowego Euro Truck Simulator 2.

Wielki sukces pecetowego Euro Truck Simulator 2 nie mógł pozostać niezauważony przez mobilnych deweloperów. Jednym z zespołów, które chcą zaoferować coś podobnego na ekranach dotykowych jest Astragon Entertainment. Studio właśnie ogłosiło, że kończy prace nad symulatorem ciężarówek zatytułowanym TruckSim – gra zadebiutuje pod koniec listopada.

W TruckSim będziemy mogli zakosztować życia zarówno kierowcy, jak i szefa firmy transportowej. Akcja osadzona została w zachodniej oraz centralnej Europie i do naszej dyspozycji oddanych zostaną tysiące kilometrów dróg i dwadzieścia słynnych miast. Co godne pochwały, wszystko to odtworzono na podstawie autentycznych map. Struktura świata ma być otwarta i nic nie ograniczy swobody wyboru tras.

W grze będziemy mogli zasiąść za kierownicami siedmiu różnorodnych ciężarówek. TruckSim zaprojektowano jako symulator, dzięki czemu fizyka jazdy będzie realistyczna, a każdy pojazd ma się prowadzić inaczej. Nie zabraknie również opcji kierowania z perspektywy kokpitu, choć dostępne będą też inne kamery.

Rozgrywka polegać ma głównie na transportowaniu dóbr pomiędzy miastami. W trakcie zabawy skorzystamy z siedmiu różnych typów przyczep, przystosowanych do odmiennych rodzajów towarów. Rozgrywkę wzbogaci aspekt strategiczny polegający na zarządzaniu firmą. Będziemy musieli zatrudniać kierowców, budować oddziały w różnych miastach oraz sprawnie gospodarować budżetem, tak aby odpowiednio zbilansować przychody z wydatkami.

TruckSim zmierza na urządzenia działające w oparciu o systemy iOS i Android. Premiera zaplanowana została na 25 listopada. Będzie to produkcja premium. Zapłacimy za nią około 12 złotych, a po wydaniu tej sumy nie będą nas nękały żadne mikropłatności.