Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2015, 09:14

Fallout 4 - odkryto błąd powodujący wyłączanie się gry

Gracze odkryli krytyczny błąd w Falloucie 4, skutkujący wyłączaniem się gry, bez względu na platformę, na której gramy. Jak dotąd firma Bethesda nie skomentowała tych doniesień, możemy się jednak spodziewać, że bug zostanie wyeliminowany w najbliższym patchu.

Wycieczka do Mosignor Plaza może się okazać źródłem solidnej frustracji. - Fallout 4 - odkryto błąd powodujący wyłączanie się gry - wiadomość - 2015-11-16
Wycieczka do Mosignor Plaza może się okazać źródłem solidnej frustracji.

To, że Fallout 4 jest grą dobrą, ale niepozbawioną błędów, wiedzieliśmy od czasu pojawienia się pierwszych recenzji. Do tej pory słyszeliśmy głównie o pomniejszych niedociągnięciach lub kuriozalnych gliczach, które jednak nie psuły wrażeń z rozgrywki (jak chociażby bug pozwalający na natychmiastowe wzbogacenie się). Tym razem sprawa jest poważniejsza – jak możemy przeczytać na forum Bethesdy, wielu graczy napotyka krytyczny błąd: po przybyciu w pobliże lokacji Mosignor Plaza gra wyłącza się, nie pokazując przy tym żadnego komunikatu. Bug ten przytrafił się już posiadaczom wersji na każdą z platform i w jego wyeliminowaniu często nie pomaga wczytanie wcześniejszego zapisu gry czy nawet rozpoczęcie kampanii od nowa.

Na razie nie wiadomo dokładnie od czego zależy, czy błąd się pojawi czy nie, jednak liczba graczy, którzy zgłaszają go – czy to na forum Bethesdy, czy na stronie gry na Steamie – jest naprawdę spora. Deweloperzy nie odpowiedzieli jeszcze oficjalnie na skargi fanów, można się jednak spodziewać, że problem zostanie rozwiązany przy okazji najbliższego patcha. Do tego czasu pozostaje jedynie unikanie tej konkretnej lokacji i trzymanie kciuki za to, że studio szybko pozbędzie się błędu.

Miejmy nadzieję, że to ostatnie tak fatalne w skutkach niedociągnięcie ze strony Bethesdy. - Fallout 4 - odkryto błąd powodujący wyłączanie się gry - wiadomość - 2015-11-16
Miejmy nadzieję, że to ostatnie tak fatalne w skutkach niedociągnięcie ze strony Bethesdy.

Przypomnijmy, że Fallout 4 zadebiutował 10 listopada i w przeciągu pierwszych dni od premiery stał się komercyjnym hitem (obecnie lideruje w rankingu najchętniej kupowanych gier na Steamie). Zdania na temat jakości tej produkcji są jednak podzielone – podczas gdy recenzenci niemalże jednogłośnie wychwalają czwartą część postapokaliptycznej serii, wśród graczy są zarówno osoby absolutnie zachwycone, jak i uważające, że Bethesda kompletnie zepsuła rozwój postaci i przedstawiła miałką fabułę. Na naszą ostateczną ocenę musicie jeszcze poczekać – pełnoprawna recenzja pojawi się na stronie pod koniec tygodnia.

  1. Recenzja gry Fallout 4 (w przygotowaniu) – pierwsze wrażenia z wizyty w Bostonie
  2. Oficjalna strona internetowa gry Fallout 4
  3. Kompendium wiedzy o grze Fallout 4