Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 listopada 2015, 11:00

autor: Meehow

Fallout 4 debiutuje na rynku

Po długim oczekiwaniu przez fanów postapokalipsy, Fallout 4 debiutuje na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Po wielu latach przerwy fani klimatów postapo mogą ponownie wyruszyć na amerykańskie pustkowia. - Fallout 4 debiutuje na rynku - wiadomość - 2015-11-10
Po wielu latach przerwy fani klimatów postapo mogą ponownie wyruszyć na amerykańskie pustkowia.

Po wielu latach oczekiwania przez fanów wirtualnej postapokalipsy i dobrych kilku miesiącach wzmagania apetytu po czerwcowej zapowiedzi, Fallout 4 debiutuje dzisiaj na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Nabywcom pecetowych wydań fizycznych przypominamy, że płyty z grą nie zawierają wszystkich plików potrzebnych do rozpoczęcia rozgrywki, dlatego należy przygotować się na ściągnięcie części danych z Internetu. Tak czy owak, wszystko wskazuje na to, że najnowsza odsłona kultowej serii Fallout daje radę – gra zbiera bowiem niemal same pozytywne oceny od mediów branżowych; niebawem przeczytacie też naszą recenzję hitu od studia Bethesda. Jeśli chodzi o oceny samych graczy, to te zaczynają pojawiać się m.in. w serwisie metacritic czy na platformie Steam. Oczywiście należy wziąć poprawkę na fakt, że średnia zależy od liczby głosów i opublikowanych opinii, więc jeśli wstrzymujecie się z decyzją o zakupie rzeczonej gry, warto poczekać nieco dłużej, aż wykrystalizuje się miarodajny wynik, określony na podstawie sensownej ilości godzin spędzonych z omawianym tytułem.

Sterowniki do kart grafiki GeForce

Użytkowników komputerów osobistych z kartami grafiki GeForce zachęcamy do pobrania najnowszych sterowników Game Ready od firmy NVIDIA, które poprawiają wydajność w Falloucie 4. Zwłaszcza na nieco słabszych konfiguracjach każda klatka na sekundę może okazać się na wagę złota. Przypomnijmy przy tym, że Fallout 4 ma całkiem wysokie wymagania sprzętowe jak na grę z dość wczorajszą oprawą graficzną.

Fallout 4 debiutuje na rynku - ilustracja #3

Fallout 4 to czwarta pełnoprawna odsłona głównego cyklu postapokaliptycznych gier RPG Fallout, który rozpoczął się wraz z wydaniem Fallouta autorstwa Black Isle Studios w 1997 roku. Seria dotychczas doczekała się kilku spin-offów, m.in. mobilnego Fallout Shelter czy pobocznego Fallout: New Vegas, z kolei wśród anulowanych projektów znaleźć można m.in. falloutowe MMORPG. Od 2007 roku pieczę nad marką sprawuje firma Bethesda Softworks.