Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 10 listopada 2015, 11:06

Zenonia S: Rifts – popularna seria mobilnych RPG akcji skręca w stronę MMO

Doczekaliśmy się światowej premiery gry Zenonia S: Rifts, czyli nowej odsłony popularnej marki produkcji RPG akcji. Tym razem autorzy poszli w kierunku gatunku MMO.

Wielce zasłużona dla mobilnych RPG-ów marka Zenonia doczekała się kolejnej odsłony. Najmłodszym członkiem rodziny została gra Zenonia S: Rifts in Time. Brak numerka w tytule nie jest przypadkowy. Jest to bowiem produkcja MMO, będąca projektem pobocznym w stosunku do głównej serii.

Gra dostępna jest obecnie tylko na urządzenia mobilne oparte na systemach iOS i Android. Na obu korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami. Biorąc pod uwagę wcześniejsze dokonania studia Gamevil, raczej nie mamy co liczyć na konwersje na inne platformy.

W Zenonia S: Rifts in Time przenosimy się do znanej z innych odsłon cyklu tradycyjnej krainy fantasy. Poziomem rozwoju technologicznego przypomina ona średniowiecze, ale jednocześnie powszechnie występuje w niej magia, a ziemie licznie zamieszkują różnorodne potwory. Udostępniony przez autorów wirtualny świat jest sporych rozmiarów i podzielony został na dziewięć królestw. Fabuła obraca się wokół tajemniczego portalu, mogącego ściągnąć zagładę na cywilizację śmiertelników.

Mechanizmy rozgrywki przypominają w ogólnych założeniach poprzednie odsłony, ale nie obyło się także bez wielu zmian. Akcję obserwujemy więc z kamery umieszczonej wysoko nad głową postaci, a system walki jest bardzo mocno zręcznościowy – wymaga ręcznego wyprowadzania ciosów i uników. Do wyboru są cztery klasy postaci, a każda posiada unikalny ekwipunek oraz umiejętności. Zabawa sprowadza się głównie do toczenia bitew z dużymi grupami wrogów oraz rozwijania bohaterów za pomocą punktów doświadczenia zgromadzonych podczas przygód.

Aspekt MMO widoczny jest głównie w miastach, po których na raz biegać mogą setki graczy. Tam odwiedzamy sklepiki, szukamy towarzyszy broni i podejmujemy się realizacji zadań. Same przygody rozgrywane są w zamkniętych instancjach, w których drużyna gracza stanowi jedynych bohaterów. Wszystkie misje, jak i lokacje generowane są losowo. Autorzy przewidzieli również możliwość brania udziału w wielkich raidach, w których duże grupy użytkowników wspólnymi siłami próbują zmierzyć się z największymi wyzwaniami. Dostępne są także areny PvP, pozwalające na toczenie pojedynków z innymi ludźmi.