Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 listopada 2015, 11:19

autor: Góral

StarCraft II: Legacy of the Void - zwieńczenie trylogii zadebiutowało na PC-tach

Dziś na komputerach PC zadebiutowała gra StarCraft II: Legacy of the Void, czyli ostatnia część trylogii StarCraft II. Jest to samodzielna produkcja, w której tym razem kierujemy armią Protossów.

Dzisiejszy dzień jest świętem dla wielu graczy – miłośników RPG i postapokaliptycznych klimatów, gdyż na rynku zadebiutował Fallout 4, fanów przygodowych gier akcji, ponieważ pojawiło się Rise of the Tomb Raider oraz wyznawców Blizzarda i gatunku RTS, bo na komputerach PC wylądowała ostatnia część trylogii StarCraft IILegacy of the Void. Odsłona poświęcona Protossom powinna już leżeć na sklepowych półkach, a z ofertami internetowych sprzedawców zapoznacie się w ramce obok (ceny zaczynają się od 129 zł). Niestety w Internecie jeszcze nie pojawiły się recenzje produkcji, ale mając w pamięci poprzednie dwa rozdziały „dwójki” i renomę studia, można śmiało zakładać, że jest to przynajmniej dobry tytuł.

StarCraft II: Legacy of the Void jest zwieńczeniem trylogii StarCraft II. - StarCraft II: Legacy of the Void - zwieńczenie trylogii zadebiutowało na PC-tach - wiadomość - 2015-11-10
StarCraft II: Legacy of the Void jest zwieńczeniem trylogii StarCraft II.
StarCraft II: Legacy of the Void w skrócie:
  • Ostatnia część trylogii StarCraft II
  • Pozwala pokierować armią Protossów
  • Jest to samodzielna produkcja dostępna od dziś na komputerach PC
  • Prolog gry, minikampania Whispers of Oblivion (Szepty o zagładzie), dostępny jest w darmowym starterze StarCrafta II

Po Terranach i Zergach, w StarCraft II: Legacy of the Void stajemy na czele Protossów, których musimy przeprowadzić przez szereg poziomów dostępnych w kampanii fabularnej. Co ciekawe, w zeszłym miesiącu studio Blizzard Entertainment wypuściło darmowy prolog produkcji, zawierający trzy misje wchodzące w skład minikampanii Whispers of Oblivion (Szepty o zagładzie). Znajdziecie ją w starterze StarCrafta II.

Przypominam jeszcze, że dzisiejsza premiera ostatniego epizodu „dwójki” nie oznacza pożegnania z zasłużonym cyklem. W kolejnych miesiącach deweloper zamierza bowiem wypuszczać rozmaite dodatki z nowymi misjami, dowódcami czy też kolejnymi scenariuszami przeznaczonymi dla trybu współpracy. Ponadto niewykluczone, że w bardziej odległej przyszłości doczekamy się zupełnie nowej odsłony z innymi bohaterami.

Wszystko to jednak przed nami, a najpierw trzeba zaliczyć Legacy of the Void.