Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 października 2015, 14:13

autor: Góral

Fallout 4 na PC bez wszystkich danych na płytach

Pete Hines, wiceprezes ds. marketingu w firmie Bethesda Softworks, wyjawił na Twitterze, że pudełkowe wydanie PC-towej wersji gry Fallout 4 nie będzie zawierać całej produkcji i część danych pobierzemy z Internetu.

Pete Hines, wiceprezes ds. marketingu w firmie Bethesda Softworks, wyjawił, że pudełkowe wydanie gry Fallout 4 nie będzie zawierać całej produkcji. Na szczęście sytuacja nie jest tak kuriozalna jak w przypadku skradanki Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, w przypadku której okazało się, że PC-towcy zostali uraczeni płytą z wgranym klientem Steam. Nadchodzące postapokaliptyczne RPG zostanie umieszczone na płytach, ale część danych trzeba będzie pobrać z Internetu. Hines wyjaśnił, że nie jest to żadna nowość w przypadku gier Bethesdy i że dotyczy tylko użytkowników PC-tów. W ich przypadku produkcja zostanie dostarczona na płytach DVD, a nie na Blu-ray (konsole), a poza tym i tak będzie wymagać połączenia z siecią w celu aktywacji na Steamie.

Fallout 4 – na płytach z pudełkowej wersji na szczęście nie znajdziemy pustkowia. - Fallout 4 na PC bez wszystkich danych na płytach - wiadomość - 2015-10-22
Fallout 4 – na płytach z pudełkowej wersji na szczęście nie znajdziemy pustkowia.
Fallout 4 w skrócie:
  • Gatunek: RPG
  • Deweloper: Bethesda Game Studios
  • Wydawca: Bethesda Softworks
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, XOne
  • Inne: wersja PC-towa wymagać będzie pobrania dodatkowych danych, gdyż nie wszystko znajdzie się na płytach

Niestety nie wiemy, ile dokładnie dodatkowych danych trzeba będzie pobrać, ale należy pamiętać, że gra sama w sobie nie będzie strasznie dużo ważyć (zajmować ma 30 GB na dysku, czyli mniej niż np. Grand Theft Auto V czy Just Cause 3), więc chyba nie będą to ogromne wartości. Tak czy siak, jest to kolejny znak czasów, w których wiele tytułów już w dniu premiery dostaje pierwsze łatki (Assassin's Creed: Syndicate doczeka się nawet dwóch). Większość z nas zdążyła już się do tego przyzwyczaić, niemniej z pewnością jest to niefortunna sytuacja, w końcu sporo osób kupuje gry w pudełkach nie tylko po to, by ładnie prezentowały się na regale, ale także po to by nie trzeba było niczego ściągać. Niestety nie w tym przypadku.

Fallout 4 ukaże się na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach PC 10 listopada bieżącego roku. Produkcja dostępna będzie w Polsce w rodzimej wersji językowej (napisy).

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Fallout 4

Fallout 4