Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 października 2015, 15:00

autor: luckie

Euro Truck Simulator 2 ze wsparciem przez 4-5 lat po premierze American Truck Simulator

Powstający American Truck Simulator nie wygryzie europejskiej odsłony cyklu studia SCS Software. Twórcy obiecują, że Euro Truck Simulator 2 ma otrzymywać wsparcie jeszcze przez kilka następnych lat. Obejmuje to m.in. dodatki z kolejnymi państwami oraz grywalnymi autokarami.

American Truck Simulator to młodszy brat Euro Truck Simulator 2 – co jednak nie oznacza, że „rodzice” kochają go bardziej - Euro Truck Simulator 2 ze wsparciem przez 4-5 lat po premierze American Truck Simulator - wiadomość - 2015-10-22
American Truck Simulator to młodszy brat Euro Truck Simulator 2 – co jednak nie oznacza, że „rodzice” kochają go bardziej
Plany rozwoju serii Truck Simulator
  1. Wsparcie dla ETS 2 jeszcze przez 4-5 lat po premierze ATS.
  2. Usprawnienia rozgrywki będą wprowadzane w obu tytułach.
  3. W ATS (później również w ETS 2) mandaty ma wlepiać policja.
  4. ATS na początku zaoferuje drogi i miasta Stanu Kalifornia, kolejne stany w ramach DLC.
  5. Euro Coach Simulator nie ukaże się jako samodzielna gra; autokary pojawią się w DLC do ETS 2.
  6. ATS prawdopodobnie zostanie wydany na początku 2016 roku.

W przyszłym roku spodziewamy się kolejnej odsłony uwielbianego w naszym kraju cyklu symulatorów ciężarówek. American Truck Simulator przeniesie znaną i lubianą formułę rozgrywki na drogi Stanów Zjednoczonych. Premiera nowej gry nie będzie jednak oznaczać zakończenia wsparcia dla Euro Truck Simulator 2. Z rozmowy ze studiem SCS Software dowiedzieliśmy się, że twórcy planują opiekować się europejską edycją serii jeszcze przez 4-5 lat. Ze względu na podobieństwa w mechanice obu tytułów każde usprawnienie rozgrywki wprowadzone po premierze do American Truck Simulator po jakimś czasie trafi także do Euro Truck Simulator 2. Jedną z takich nowości mają być radiowozy rozmieszczone w kluczowych miejscach na trasie. W wersji amerykańskiej pojawią się one od razu, ale ze względu na większą różnorodność panującą na Starym Kontynencie (różne samochody w zależności od kraju), policja zacznie wlepiać mandaty europejskim kierowcom nieco później.

Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich odsłonach, American Truck Simulator nie zaoferuje pełnej mapy USA od razu. Takowa prawdopodobnie pojawi się w przyszłości w procesie stopniowego rozszerzania obszaru gry o kolejne stany (to samo ma zresztą czekać wirtualną Europę, w której obecnie brakuje wielu krajów). Twórcy stawiają na dokładność i szczegółowość, dlatego na początku pojeździmy po drogach Kalifornii, a dopiero popremierowe DLC pozwolą nam przekroczyć granice Złotego Stanu.

Euro Coach Simulator ostatecznie zostanie sprowadzony do roli DLC do ETS 2 - Euro Truck Simulator 2 ze wsparciem przez 4-5 lat po premierze American Truck Simulator - wiadomość - 2015-10-22
Euro Coach Simulator ostatecznie zostanie sprowadzony do roli DLC do ETS 2

Oprócz zawartości „okołociężarówkowej” w planach jest również wprowadzenie autokarów do Euro Truck Simulator 2. Oznaczo to zarazem, że Euro Coach Simulator nie ukaże się jako osobna gra, głównie ze względu na zbyt liczne podobieństwa obu produkcji. Na autokary przyjdzie nam jednak trochę poczekać, jako że twórcy nie są pewni, czy uda się je wprowadzić w przyszłym roku.

W tym momencie deweloper bierze pod uwagę wiele możliwości rozwoju serii. O innych pomysłach, w tym przyszłości sieciowych rozgrywek, potencjalnej ekspansji na konsole oraz kolejnych pojazdach, które twórcy chcieliby wprowadzić do gry, przeczytacie w wyżej wspomnianym wywiadzie z SCS Software.

Wywiad

  1. „American Truck i Euro Truck są jak rodzeństwo” – o wieloletnim wsparciu i rozwoju serii symulatorów rozmawiamy z prezesem SCS Software

Termin wydania American Truck Simulator wciąż jest płynny, ale twórcy mają nadzieję, że uda im się wypuścić grę na początku 2016 roku. Więcej ten temat produkcji znajdziecie w naszej najświeższej zapowiedzi.

  1. Graliśmy w American Truck Simulator i mamy sporo nowych informacji!
  1. Oficjalna strona gry Euro Truck Simulator 2
  2. Oficjalna strona gry American Truck Simulator
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.