Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 października 2015, 18:43

Fallout 4 – oficjalne wymagania sprzętowe. Nie zagramy bez 8 GB pamięci RAM

Poznaliśmy właśnie oficjalne wymagania sprzętowe Fallouta 4. Jego twórcy podzielili się również informacjami o wersjach językowych gry i godzinie debiutu jej cyfrowej wersji.

Do premiery gry został tylko miesiąc - Fallout 4 – oficjalne wymagania sprzętowe. Nie zagramy bez 8 GB pamięci RAM - wiadomość - 2015-10-08
Do premiery gry został tylko miesiąc

Bethesda opublikowała właśnie oficjalne wymagania sprzętowe Fallouta 4, który zadebiutuje w sklepach 10 listopada. Producenci podali również ostateczne informacje dotyczące tego ile gra zajmie miejsca na dysku konsoli, a także ile wersji językowych tytułu przygotowano. Ponadto dowiedzieliśmy się kiedy dokładnie będzie można ściągnąć cyfrową edycję gry. Jak widać, minimalne wymagania sprzętowe nie są specjalnie porażające i gra powinna uruchomić się nawet na kilkuletnim sprzęcie, choć przeszkodą może być wymóg posiadania co najmniej 8 GB pamięci RAM na pokładzie. Zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że specyfikacje podawane przez deweloperów są zazwyczaj nieco zawyżone.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 1. System operacyjny: Windows 7/8/10 (64-bitowy)
 2. Procesor: Intel Core i5-2300 2.8 GHz/AMD Phenom II X4 945 3.0 GHz lub ich odpowiedniki
 3. Karta grafiki: NVIDIA GTX 550 Ti 2GB/AMD Radeon HD 7870 2GB lub ich odpowiedniki
 4. Pamięć: 8 GB RAM
 5. Dysk twardy: 30 GB wolnego miejsca

Zalecane wymagania sprzętowe:

 1. System operacyjny: Windows 7/8/10 (64-bitowy)
 2. Procesor: Intel Core i7 4790 3.6 GHz/AMD FX-9590 4.7 GHz lub ich odpowiedniki
 3. Karta grafiki: NVIDIA GTX 780 3GB/AMD Radeon R9 290X 4GB lub ich odpowiedniki
 4. Pamięć: 8 GB RAM
 5. Dysk twardy: 30 GB wolnego miejsca

Wersja Xbox One i PlayStation 4

W zależności od wersji językowej i regionu gra będzie potrzebowała od 28 do 35 GB wolnego miejsca na dysku twardym konsoli.

Lokalizacja

W zależności od regionu gra będzie oferować jeden lub więcej języków. W Polsce Fallout 4 będzie w dniu premiery posiadał oryginalną angielską ścieżkę dźwiękową oraz tekst, a także polską oraz rosyjską kinową wersję językową. Dotyczy to zarówno edycji pecetowej jak i konsolowej.

Premiera cyfrowa i inne informacje

Cyfrowa edycja Fallouta 4 zostanie odblokowana minutę po północy 10 listopada. W zależności od strefy czasowej, niektórzy gracze otrzymają więc dostęp do tytułu względnie nieco wcześniej niż inni. Na PC produkcja będzie współpracować standardowo z padami z Xboksa One i Xboksa 360. Aplikacja mobilna Pip-Boy, która towarzyszyć może naszej rozgrywce, wyświetlając informacje z podręcznego komputera postaci, będzie dostępna na systemach Android, iOS oraz Windows Phone. Jej premiera została również wyznaczona na 10 listopada.

 1. Oficjalna strona Fallout 4
 2. Fallout 4 – komependium wiedzy