Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 października 2015, 14:22

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Game Industry Conference i Mastering the Game - wkrótce dwie duże konferencje growe

Osoby zainteresowane tworzeniem gier wideo będą mieć w najbliższym czasie dwie znakomite okazje do poszerzenia swojej wiedzy. W dniach 16-18 października w Poznaniu odbędzie się Game Industry Conference, natomiast w dniach 4-5 listopada udamy się na Mastering the Game w Krakowie.

W najbliższym czasie odbędą się w Polsce dwie warte uwagi konferencje związane z tworzeniem gier wideo. Najpierw, w dniach 16 – 18 października w Poznaniu, będzie można udać się na Game Industry Conference, a w dniach 4 – 5 listopada na Mastering the Game w Krakowie. W związku z tym postanowiliśmy przybliżyć Wam nieco bliżej obie inicjatywy.

Game Industry Conference i Mastering the Game - wkrótce dwie duże konferencje growe - ilustracja #1

Game Industry Conference

Będzie to konferencja towarzysząca targom Poznań Game Arena. W jej ramach odbędzie się ponad 90 prelekcji prowadzonych przez przeszło 100 prelegentów. Podczas poszczególnych wykładów poszerzymy swoją wiedzę związaną z tworzeniem gier wideo i nie tylko. Wśród gości znajdziemy m.in. Macieja Wojtalę (Bulletstorm i Wiedźmin 3: Dziki Gon), Lena de Garcię i Ryana Pergenta ze studia CD Projekt RED, Viktora Kostika (DayZ) i wielu innych twórców z Polski, Holandii, Czech czy też Francji.

Game Industry Conference odbędzie się na Międzynarodowych Targach Poznańskich (Głogowska 14, 60-101 Poznań) w pawilonie 14. Wstęp na konferencję będzie darmowy dla wszystkich uczestników Poznań Game Arena, aczkolwiek przygotowano także specjalne bilety dla deweloperów i klientów biznesowych. Szczegóły znajdziecie poniżej.

Część z gości, którzy wystąpią podczas Game Industry Conference. - Game Industry Conference i Mastering the Game - wkrótce dwie duże konferencje growe - wiadomość - 2015-10-08
Część z gości, którzy wystąpią podczas Game Industry Conference.
Game Industry Conference i Mastering the Game - wkrótce dwie duże konferencje growe - ilustracja #3

Mastering the Game

Game Industry Conference i Mastering the Game - wkrótce dwie duże konferencje growe - ilustracja #4

Będzie to interaktywna konferencja poruszająca aspekty prawno-biznesowe związane z tworzeniem gier wideo, skierowana głównie do deweloperów i wydawców, aczkolwiek na miejscu zjawić może się każdy zainteresowany tematem. Wśród gości spotkamy specjalistów z różnych dziedzin, w tym przedstawicieli studiów CD projekt RED i 11 bit.

Wydarzenie organizowane jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Światową Organizację Własności Intelektualnej oraz Narodowe Centrum Kultury przy współpracy z Krakowskim Parkiem Technologicznym. Konferencja odbędzie się w Krakowskim Parku Technologicznym w budynku MPTI przy ul. Podole 60.