Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2016, 14:43

Sprzedaż Football Manager 2016 przekroczyła milion egzemplarzy

Szef studia Sports Interactive pochwalił się, że sprzedaż gry Football Manager 2016 przekroczyła milion egzemplarzy. Produkcja rozchodzi się w odrobinę szybszym tempie niż poprzednia odsłona serii.

Studio Sports Interactive ma powody do zadowolenia. Jego szef, czyli Miles Jacobson, właśnie pochwalił się za pośrednictwem Twittera, że wczoraj w nocy sprzedaż Football Manager 2016 przekroczyła milion egzemplarzy. Ten imponujący próg gra osiągnęła trzy dni szybciej niż Football Manager 2015. Przy okazji Jacobson ujawnił, że najlepiej sprzedającą się odsłoną serii pozostaje Football Manager 2013, który znalazł 1,3 mln nabywców. Sukces ten ma wynikać z tego, że dopiero sześć miesięcy po premierze ukazał się crack do tej produkcji.

Zeszłoroczna edycja serii okazała się kolejnym przebojem w dorobku studia Sports Interactive. - Sprzedaż Football Manager 2016 przekroczyła milion egzemplarzy - wiadomość - 2016-09-16
Zeszłoroczna edycja serii okazała się kolejnym przebojem w dorobku studia Sports Interactive.
FOOTBALL MANAGER 2016 W SKRÓCIE:
  • Deweloper: Sports Interactive
  • Wydawca: Sega
  • Gatunek: menadżer sportowy
  • Platforma: PC
  • Data premiery: 13 listopada 2015 r.

Przypomnijmy, że Football Manager 2016 trafiło do sprzedaży 13 listopada ubiegłego roku. Gra ukazała się w naszym kraju nakładem firmy Cenega w polskiej i angielskiej wersji językowej do wyboru. Produkcja dostępna jest tylko na pecety, ale użytkownicy urządzeń mobilnych mogą kupić uproszczone pozycje poboczne w postaci Football Manager Mobile 2016 oraz Football Manager Touch 2016.

Football Manager 2016 kontynuuje systematyczną ewolucję formuły serii, oferując większy realizm, uaktualnioną bazę danych oraz ulepszony interfejs. Największymi nowościami w porównaniu z wcześniejszymi odsłonami cyklu jest dodanie dwóch niewidzianych wcześniej trybów rozgrywki. Pierwszy z nich to Fantasy Draft, pozwalający zbudować zespół marzeń, wybierając spośród tysięcy mniej lub bardziej znanych nazwisk, i wziąć udział w zawodach zorganizowanych w fikcyjnej lidze. Drugi tryb to Create-A-Club, umożliwiający stworzenie od podstaw własnego klubu.

Sprzedaż Football Manager 2016 przekroczyła milion egzemplarzy - ilustracja #2

Warto wspomnieć, że to nie pierwsza informacja o sukcesie Football Manager 2016. Wkrótce po premierze autorzy pochwalili się, że w ciągu kilku pierwszych dni na rynku w samej tylko Wielkiej Brytanii produkcja znalazła ponad 110 tysięcy nabywców.

Przypomnijmy na koniec, że studio Sports Interactive zapowiedziało już kolejną odsłonę serii, która otrzyma tytuł Football Manager 2017. Gra ukaże się 4 listopada, wyłącznie na pecety. Ponadto tego samego dnia na PC i urządzenia mobilne trafi uproszczona odsłona marki, zatytułowana Football Manager Touch 2017.

  1. Oficjalna strona serii