Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Dustwind (PC)

Dustwind PC

Dustwind to opracowane z myślą o PC taktyczne RPG nastawione na rozgrywki wieloosobowe. Gracze kontrolują niewielkie grupy wojowników rywalizujących o surowce i zasoby w postapokaliptycznej rzeczywistości.

RPG | postapokalipsa | widok izometryczny | taktyczne | multiplayer | indie | kooperacja

PC Windows
Okładka Dustwind (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

29listopada2017

wczesny dostęp

15sierpnia2018

15sierpnia2018

Steam

Dustwind to wydana na PC taktyczna gra RPG osadzona w świecie postapokaliptycznym. Produkcję opracował niezależny zespół Dustwind Studios, założony przez fanów Fallout Tactics: Brotherhood of Steel, które było zresztą główną inspiracją dla autorów podczas tworzenia ich debiutanckiego dzieła.

Fabuła

Akcja Dustwind toczy się w roku 2075, dwadzieścia pięć lat po katastrofie znanej jako Przebudzenie (and. The Awakening), czyli dniu, w którym kontrolująca mechaniczne armie ludzkości sztuczna inteligencja obróciła się przeciwko swoim stwórcom i rozpoczęła eksterminację gatunku homo sapiens. Ostatecznie maszyny przegrały wojnę, ale koszt tego zwycięstwa był olbrzymi. Zginęło dziewięćdziesiąt procent populacji Ziemi, a większość infrastruktury uległa zniszczeniu. W rezultacie zamarła także jakakolwiek komunikacja międzykontynentalna.

Gra osadzona jest na terytorium zdewastowanej wojną Europy. W miejsce upadłych rządów państw powstały niezliczone małe frakcje, które zacięcie walczą ze sobą o pozostałe surowce i dobra. Jednocześnie coraz mocniej odczuwalne są efekty uboczne zastosowanej broni masowej zagłady i różnorodne mutanty powoli stają się prawdziwym problemem dla ocalałych. Co gorsza, wciąż nie wszystkie roboty uległy zniszczeniu, choć pozbawione przewodnictwa potężnego AI powróciły do podstawowych funkcji i dbają jedynie o utrzymanie działania.

Mechanika

Dustwind na platformie PC jest taktycznym RPG nastawionym na tryb multiplayer. Walka rozgrywa się w czasie rzeczywistym, a wśród trybów zabawy dostępna jest zarówno kooperacja jak i kilku wariantów rywalizacji PvP. Do wyboru jest spory zestaw grywalnych frakcji, wśród których znajdziemy zarówno grupy ludzi, jak i oddziały mutantów oraz robotów.

Jak na przedstawiciela tego gatunku przystało, gra kładzie nacisk na taktyczną stronę starć. Wygrana wymaga opracowywania sprytnych planów, które pozwolą przechytrzyć rywali, oraz sprawnego korzystania z przewagi, jaką mogą zapewnić umiejętności specjalne oraz ukształtowanie terenu i obecność na nim różnorodnych przeszkód oraz osłon.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Cena gry w dniu premiery: 64,99 PLN

Wymagania wiekowe Dustwind

16+

Wymagania sprzętowe Dustwind

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7 2.3 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 950M lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5 2.6 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 Ti lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7 64-bit

Dustwind - postapokaliptyczne RPG zainspirowane grą Fallout Tactics
Dustwind - postapokaliptyczne RPG zainspirowane grą Fallout Tactics

wiadomość8 września 2015

Grupa fanów Fallout Tactics utworzyła niezależne studio deweloperskie i zapowiedziała projekt Dustwind, czyli postapokaliptyczną taktyczną grę RPG.