Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS3PCPS4XONEX360
Okładka Dead or Alive 5 Last Round (PC)
OkładkaDead or Alive 5 Last Round (PC)

Dead or Alive 5 Last Round

Za powstanie gry odpowiada studio Team Ninja, zajmujące się równolegle także cyklem Ninja Gaiden. Cechą charakterystyczną serii są pełne dynamiki walki, z opcją przechwytywania ciosów skierowanych na poszczególne partie ciała.

Bijatyki | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran | PS Plus Premium | PS Plus Extra

Dead or Alive 5 Last Round Premiera

20lut2015

X360 PS3 PS4 XONE

30mar2015

PC

producent: Team Ninja wydawca: Koei Tecmo Strona oficjalna

Gry podobne do Dead or Alive 5 Last Round

Mortal Kombat

Injustice 2

Street Fighter V

Dead or Alive 5 Last Round to rozszerzona i ostateczna wersja trójwymiarowej bijatyki, która została wzbogacona o zawartość dostępną wcześniej jedynie w zestawach DLC oraz w wersji gry z salonów arcade. Za stworzenie produkcji odpowiada ponownie japońskie studio Team NINJA oraz firma Tecmo Koei. Pierwotnie Dead or Alive 5 ukazało się w 2012 roku na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. W rok później tytuł został wydany na PS Vicie oraz otrzymał update pod postacią wersji Ultimate. Edycja Last Round jest debiutem serii na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Twórcy zadbali o to, by podrasować oprawę oraz efekty graficzne, przystosowując silnik tytułu do współpracy z rozdzielczością 1080p. Warto zaznaczyć, że Last Round na Xboksie 360 i PlayStation 3 nie posiada takich ulepszeń.

Tradycyjnie dla serii system walki jest niezwykle dynamicznym i kompleksowym połączeniem agresywnego przypierania wroga do ściany oraz przechwytywania ciosów skierowanych na poszczególne partie ciała: górne, dolne oraz pośrednie. Dead or Alive 5 Last Round cechuje się niesamowitą dynamiką pojedynków i fantastyczną oprawą graficzną. Zgodnie z duchem poprzedników, nie zabrakło wielopiętrowych aren, umożliwiających ataki zrzucające wroga głęboko w przepaść czy po schodach. Gra oferuje wielopoziomowe areny rozsiane po całym świecie pełne obiektów ulegających zniszczeniu w czasie walk.

Autorzy przygotowali kilkanaście rodzajów rozgrywki, nie zapominając równocześnie o rozbudowanej opcji pojedynków sieciowych, będących fundamentem każdej dobrej konsolowej bijatyki. Gracze skorzystają także z nowych trybów, które pojawiły się w wersji Ultimate, takich jak tutorial czy Combo Challenge. Jedną z cech charakterystycznych DOA 5 jest to, że każda z postaci posiada dziesiątki akcesoriów oraz strojów do odblokowania (w sumie jest ich ponad 300), które co prawda nie wpływają na zabawę, jak np. w Tekkenie, ale pozwalają zindywidualizować ulubionego bohatera lub bohaterkę. Jeżeli mowa już o wojownikach, Last Round oferuje ich największy wachlarz w historii serii. Zagramy więc jako: Hayabusa, Hayate, Kasumi, Ayane, Rig, Momiji, Leon, Kokoro, Tina, Lisa, Brad Wong, Jann Lee, Hitomi, Leifang, Christie, Eliot, Leon, Gen Fu, Bayman, Bass, Zack, Helena, Marie Rose, Phase 4, Nyotengu, Akira, Pai, Jacky oraz Sarah Bryant.

Ostatnia modyfikacja 16 lutego 2015

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 7,1 / 10 na podstawie 218 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,7 / 10 na podstawie 75 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dead or Alive 5 Last Round

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Dead or Alive 5 Last Round Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i7 870 2.93 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows Vista/7/8/8.1
 • Zalecane:
 • Intel Core i7 2600 3.8 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1.5 GB GeForce GTX 580 lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows Vista/7/8/8.1
PS4
XONE
PS3
X360
PC