Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPCPS4XONEX360PS3
Okładka Dead or Alive 5 Last Round (PC)
OkładkaDead or Alive 5 Last Round (PC)

Dead or Alive 5 Last Round

Za powstanie gry odpowiada studio Team Ninja, zajmujące się równolegle także cyklem Ninja Gaiden. Cechą charakterystyczną serii są pełne dynamiki walki, z opcją przechwytywania ciosów skierowanych na poszczególne partie ciała.

Bijatyki | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran | PS Plus Premium | PS Plus Extra

Dead or Alive 5 Last Round Premiera

20lut2015

PS4 XONE PS3 X360

30mar2015

PC

producent: Team Ninja wydawca: Koei Tecmo Strona oficjalna

Gry podobne do Dead or Alive 5 Last Round

Injustice 2

Mortal Kombat

Street Fighter V

Dead or Alive 5 Last Round to rozszerzona i ostateczna wersja trójwymiarowej bijatyki, która została wzbogacona o zawartość dostępną wcześniej jedynie w zestawach DLC oraz w wersji gry z salonów arcade. Za stworzenie produkcji odpowiada ponownie japońskie studio Team NINJA oraz firma Tecmo Koei. Pierwotnie Dead or Alive 5 ukazało się w 2012 roku na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. W rok później tytuł został wydany na PS Vicie oraz otrzymał update pod postacią wersji Ultimate. Edycja Last Round jest debiutem serii na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Twórcy zadbali o to, by podrasować oprawę oraz efekty graficzne, przystosowując silnik tytułu do współpracy z rozdzielczością 1080p. Warto zaznaczyć, że Last Round na Xboksie 360 i PlayStation 3 nie posiada takich ulepszeń.

Tradycyjnie dla serii system walki jest niezwykle dynamicznym i kompleksowym połączeniem agresywnego przypierania wroga do ściany oraz przechwytywania ciosów skierowanych na poszczególne partie ciała: górne, dolne oraz pośrednie. Dead or Alive 5 Last Round cechuje się niesamowitą dynamiką pojedynków i fantastyczną oprawą graficzną. Zgodnie z duchem poprzedników, nie zabrakło wielopiętrowych aren, umożliwiających ataki zrzucające wroga głęboko w przepaść czy po schodach. Gra oferuje wielopoziomowe areny rozsiane po całym świecie pełne obiektów ulegających zniszczeniu w czasie walk.

Autorzy przygotowali kilkanaście rodzajów rozgrywki, nie zapominając równocześnie o rozbudowanej opcji pojedynków sieciowych, będących fundamentem każdej dobrej konsolowej bijatyki. Gracze skorzystają także z nowych trybów, które pojawiły się w wersji Ultimate, takich jak tutorial czy Combo Challenge. Jedną z cech charakterystycznych DOA 5 jest to, że każda z postaci posiada dziesiątki akcesoriów oraz strojów do odblokowania (w sumie jest ich ponad 300), które co prawda nie wpływają na zabawę, jak np. w Tekkenie, ale pozwalają zindywidualizować ulubionego bohatera lub bohaterkę. Jeżeli mowa już o wojownikach, Last Round oferuje ich największy wachlarz w historii serii. Zagramy więc jako: Hayabusa, Hayate, Kasumi, Ayane, Rig, Momiji, Leon, Kokoro, Tina, Lisa, Brad Wong, Jann Lee, Hitomi, Leifang, Christie, Eliot, Leon, Gen Fu, Bayman, Bass, Zack, Helena, Marie Rose, Phase 4, Nyotengu, Akira, Pai, Jacky oraz Sarah Bryant.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 177 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,7 / 10 na podstawie 75 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dead or Alive 5 Last Round

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Dead or Alive 5 Last Round Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i7 870 2.93 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows Vista/7/8/8.1
 • Zalecane:
 • Intel Core i7 2600 3.8 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1.5 GB GeForce GTX 580 lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows Vista/7/8/8.1
PS4
XONE
PS3
X360
PC