Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPCPS3PS4XONEX360
Okładka Dead or Alive 5 Last Round (PC)

Dead or Alive 5 Last Round

Za powstanie gry odpowiada studio Team Ninja, zajmujące się równolegle także cyklem Ninja Gaiden. Cechą charakterystyczną serii są pełne dynamiki walki, z opcją przechwytywania ciosów skierowanych na poszczególne partie ciała.

Bijatyki | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Okładka Dead or Alive 5 Last Round (PC)

producent: Team Ninja

wydawca: Koei Tecmo

Strona oficjalna

data premiery gry:

20lut2015

PS4 XONE PS3 X360

30mar2015

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dead or Alive 5 Last Round to rozszerzona i ostateczna wersja trójwymiarowej bijatyki, która została wzbogacona o zawartość dostępną wcześniej jedynie w zestawach DLC oraz w wersji gry z salonów arcade. Za stworzenie produkcji odpowiada ponownie japońskie studio Team NINJA oraz firma Tecmo Koei. Pierwotnie Dead or Alive 5 ukazało się w 2012 roku na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. W rok później tytuł został wydany na PS Vicie oraz otrzymał update pod postacią wersji Ultimate. Edycja Last Round jest debiutem serii na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Twórcy zadbali o to, by podrasować oprawę oraz efekty graficzne, przystosowując silnik tytułu do współpracy z rozdzielczością 1080p. Warto zaznaczyć, że Last Round na Xboksie 360 i PlayStation 3 nie posiada takich ulepszeń.

Tradycyjnie dla serii system walki jest niezwykle dynamicznym i kompleksowym połączeniem agresywnego przypierania wroga do ściany oraz przechwytywania ciosów skierowanych na poszczególne partie ciała: górne, dolne oraz pośrednie. Dead or Alive 5 Last Round cechuje się niesamowitą dynamiką pojedynków i fantastyczną oprawą graficzną. Zgodnie z duchem poprzedników, nie zabrakło wielopiętrowych aren, umożliwiających ataki zrzucające wroga głęboko w przepaść czy po schodach. Gra oferuje wielopoziomowe areny rozsiane po całym świecie pełne obiektów ulegających zniszczeniu w czasie walk.

Autorzy przygotowali kilkanaście rodzajów rozgrywki, nie zapominając równocześnie o rozbudowanej opcji pojedynków sieciowych, będących fundamentem każdej dobrej konsolowej bijatyki. Gracze skorzystają także z nowych trybów, które pojawiły się w wersji Ultimate, takich jak tutorial czy Combo Challenge. Jedną z cech charakterystycznych DOA 5 jest to, że każda z postaci posiada dziesiątki akcesoriów oraz strojów do odblokowania (w sumie jest ich ponad 300), które co prawda nie wpływają na zabawę, jak np. w Tekkenie, ale pozwalają zindywidualizować ulubionego bohatera lub bohaterkę. Jeżeli mowa już o wojownikach, Last Round oferuje ich największy wachlarz w historii serii. Zagramy więc jako: Hayabusa, Hayate, Kasumi, Ayane, Rig, Momiji, Leon, Kokoro, Tina, Lisa, Brad Wong, Jann Lee, Hitomi, Leifang, Christie, Eliot, Leon, Gen Fu, Bayman, Bass, Zack, Helena, Marie Rose, Phase 4, Nyotengu, Akira, Pai, Jacky oraz Sarah Bryant.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 165 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,7 / 10 na podstawie 75 głosów czytelników.

Gry podobne do Dead or Alive 5 Last Round

Klasyfikacja PEGI Dead or Alive 5 Last Round

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Dead or Alive 5 Last Round

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i7 870 2.93 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows Vista/7/8/8.1
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7 2600 3.8 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1.5 GB GeForce GTX 580 lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows Vista/7/8/8.1
Wieści ze świata (Ataribox, PUBG, Dead or Alive 5, Friday the 13th) 18/12/2017
Wieści ze świata (Ataribox, PUBG, Dead or Alive 5, Friday the 13th) 18/12/2017

wiadomość18 grudnia 2017

Dziś piszemy o opóźnieniach związanych z wydaniem konsoli Ataribox, ostatniej przedpremierowej aktualizacji strzelanki Playerunknown's Battlegrounds, pożegnaniu z Dead or Alive 5 i nowościach w patchu do gry Friday the 13th: The Game. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Heroes VII, Cities: Skylines, Dead or Alive 5 Last Round) 2/7/2015
Wieści ze świata (Heroes VII, Cities: Skylines, Dead or Alive 5 Last Round) 2/7/2015

wiadomość2 lipca 2015

Dziś piszemy o drugiej fazie beta testów gry Might & Magic: Heroes VII, patchu z nową zawartością i planowanej zapowiedzi dodatku do Cities: Skylines oraz przedłużającym się braku multiplayera w Dead or Alive 5 Last Round na PC. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Dead or Alive 5 Last Round debiutuje na PC
Dead or Alive 5 Last Round debiutuje na PC

wiadomość30 marca 2015

Dziś ma miejsce premiera pecetowej wersji Dead or Alive 5 Last Round. Za kilka godzin gra zostanie odblokowana na Steamie, a wtedy przekonamy się, jak studio Team Ninja poradziło sobie z przeniesieniem bijatyki na komputery osobiste.

Dead or Alive 5 Last Round na PC to miks wersji z PS3 i PS4
Dead or Alive 5 Last Round na PC to miks wersji z PS3 i PS4

wiadomość17 marca 2015

Twórcy gry Dead or Alive 5 Last Round postanowili w przypadku PC-towej wersji nieco zaszaleć i to niekoniecznie w pozytywnym sensie. Okazało się bowiem, że zaplanowana na 30 marca edycja nie będzie oparta tylko na wydaniu znanym z konsol PlayStation 4 i Xbox One, gdyż deweloper wykorzysta w niej niektóre rozwiązania zastosowane w przypadku PlayStation 3.

Dead or Alive 5 Last Round - twórcy ostrzegają PC-towców przed tworzeniem
Dead or Alive 5 Last Round - twórcy ostrzegają PC-towców przed tworzeniem "niemoralnych" modów

wiadomość6 lutego 2015

Dead or Alive 5 Last Round będzie pierwszą grą studia Team Ninja, która trafi na komputery osobiste. I być może ostatnią – niespodziewanie deweloperzy stwierdzili bowiem, że jeśli pojawią się mody zmieniające produkcję w niewłaściwy sposób, będą zmuszeni porzucić rynek pecetowy.

PS4
XONE
PS3
X360
PC