Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 marca 2015, 13:22

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Dead or Alive 5 Last Round debiutuje na PC

Dziś ma miejsce premiera pecetowej wersji Dead or Alive 5 Last Round. Za kilka godzin gra zostanie odblokowana na Steamie, a wtedy przekonamy się, jak studio Team Ninja poradziło sobie z przeniesieniem bijatyki na komputery osobiste.

Dead or Alive na PC - modderzy długo czekali na ten dzień - Dead or Alive 5 Last Round debiutuje na PC - wiadomość - 2015-03-30
Dead or Alive na PC - modderzy długo czekali na ten dzień

Dead or Alive 5 Last Round debiutuje dziś na PC. Jest to pierwsza odsłona słynnej serii japońskich bijatyk studia Team Ninja, która doczekała się wydania na komputery osobiste. Tytuł zostanie odblokowany na Steamie o godzinie 19:00, gdzie będzie można go kupić za 36,99 euro (ok. 151 zł) – do czasu oficjalnego debiutu cena jest o 10% niższa i wynosi 33,29 euro (136 zł). W lutym bieżącego roku gra ukazała się na konsolach PlayStation 4, Xboksie One, PlayStation 3 i Xboksie 360. Debiutująca dziś wersja PC posiada wyłącznie tryb solowy – sieciowy multiplayer ma się pojawić w ciągu najbliższych trzech miesięcy w formie darmowej aktualizacji.

Dead or Alive 5 Last Round to nowa edycja wydanego w 2012 roku na PS3 i X360 Dead or Alive 5, wzbogacona o popremierową zawartość DLC oraz elementy z wersji z salonów arcade. Dodatkowo klienci sklepu Steam otrzymują 28 strojów na Halloween 2013. Warto jednak zaznaczyć, że pecetowy port jest zubożony w stosunku do tego, co oferuje obecna generacja konsol – brak np. poziomów The Danger Zone i The Crimson. Nie zawiera on także osiągnięć Steam, wsparcia dla serwera chmury, a nawet możliwości zmiany ustawień sterowania, a ponadto w niecodzienny sposób łączy efekty graficzne starych i nowych platform. Na uwagę zasługują też wysokie minimalne wymagania sprzętowe – do uruchomienia gry na PC potrzebny jest procesor Core i7 870 lub lepszy. Jakby tego było mało, deweloper otwarcie ostrzegł pecetowych graczy przed tworzeniem „niemoralnych” modów, grożąc zaprzestaniem wspierania tej platformy sprzętowej.

  1. Oficjalna strona gry Dead or Alive 5 Last Round