Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2015, 13:35

autor: Piotr "Pirlond" Bicki

Dead or Alive 5 Last Round - twórcy ostrzegają PC-towców przed tworzeniem "niemoralnych" modów

Dead or Alive 5 Last Round będzie pierwszą grą studia Team Ninja, która trafi na komputery osobiste. I być może ostatnią – niespodziewanie deweloperzy stwierdzili bowiem, że jeśli pojawią się mody zmieniające produkcję w niewłaściwy sposób, będą zmuszeni porzucić rynek pecetowy.

Japończycy nie chcą, by gracze jeszcze bardziej rozbierali kobiety w Dead or Alive 5: Last Round - Dead or Alive 5 Last Round - twórcy ostrzegają PC-towców przed tworzeniem "niemoralnych" modów - wiadomość - 2015-02-06
Japończycy nie chcą, by gracze jeszcze bardziej rozbierali kobiety w Dead or Alive 5: Last Round

W grach studia Team Ninja jest mnóstwo skąpo odzianych, a wręcz niekiedy roznegliżowanych postaci kobiecych (dodatkowo hojnie obdarzonych przez naturę, tudzież projektujących je grafików). Tym większą hipokryzją zalatują więc zaskakujące słowa japońskich deweloperów skierowane do posiadaczy komputerów czekających na swoją edycję Dead or Alive 5 Last Round. W wywiadzie udzielonym serwisowi MCV Yohei Shimbori poprosił graczy o powściągliwość w kwestii tworzenia modów do pecetowej wersji bijatyki. Reżyser gry tłumaczy, że nieodpowiednie, a wręcz „niemoralne” modyfikacje są problemem dla wydawcy. Zaznacza przy tym, że jeśli pojawi się ich wiele, nadchodząca produkcja może być ostatnim tytułem studia, który trafi na komputery osobiste.

Na kwestię modów musimy patrzeć z perspektywy właściciela marki. Chcielibyśmy poprosić posiadaczy PC-tów, by grali w naszą grę w odpowiedni, dobry moralnie sposób. Inaczej nie będziemy mogli wydać na komputerach kolejnego tytułu – wyjaśnia Shimbori.

Apel Japończyków wydaje się absurdalny. Pomijając jego hipokryzję, wydaje się mało prawdopodobne, by modderzy posłuchali prośby deweloperów – można się spodziewać, że ich słowa odniosą wręcz odwrotny skutek, a w sieci zaroi się od plików odsłaniających skryte pod skąpymi ubraniami części ciała kobiecych wojowniczek. Czy to oznacza, że Dead or Alive 5 Last Round rzeczywiście może być ostatnią grą Team Ninja dostępną na PC? Przekonamy się pewnie o tym za jakiś czas.

Dead or Alive 5 Last Round to przygotowywana z myślą o PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4 nowa wersja bijatyki od studia Team Ninja, która ukazała się pierwotnie na X360 i PS3 w 2012 roku. Nadchodząca edycja ma być ostatecznym wydaniem gry zawierającym m.in. wszystkie opublikowane dotychczas dodatki DLC i zawartość dostępną do tej pory tylko na automatach.