Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2015, 13:45

autor: Sarge

World of Warcraft znowu z ponad 10 milionami subskrybentów

Niedawna premiera dodatku World of Warcraft: Warlords of Draenor spowodowała ponowny wzrost popularności znanej gry MMO Blizzarda. Firma ogłosiła w najnowszym raporcie finansowym, że pod koniec 2014 roku liczba subskrybentów tej produkcji przekraczała 10 milionów - podobnie było w listopadzie, czyli tuż po premierze rozszerzenia.

Subskrybenci World of Warcraft na wykresie (źródło: Reddit) - World of Warcraft znowu z ponad 10 milionami subskrybentów - wiadomość - 2015-02-06
Subskrybenci World of Warcraft na wykresie (źródło: Reddit)

Firma Activision Blizzard ujawniła w najnowszym raporcie finansowym, że pod koniec 2014 roku ponad 10 milionów graczy opłacało subskrypcję w World of Warcraft. Oznacza to, że utrzymuje się stan z listopada ubiegłego roku, gdy tuż po premierze dodatku World of Warcraft: Warlords of Draenor liczba aktywnych abonamentów stała na podobnym poziomie. Wygląda na to, że taktyka wypuszczania kolejnych dodatków może się firmie Activision Blizzard zwyczajnie opłacić. Ostatnio daje się zauważyć dość powtarzalny trend polegający na tym, że ukazanie się nowego rozszerzenia wzmaga zainteresowanie tą niezwykle popularną grą MMO. Nietrudno więc odgadnąć, że za jakiś czas liczba aktywnych subskrypcji znowu zmaleje, by zwiększyć się przy wydaniu ewentualnego kolejnego dodatku.

World of Warcraft: Warlords of Draenor to piąty dodatek do popularnej produkcji MMO autorstwa studia Blizzard. Rozszerzenie w pierwszą dobę od debiutu sprzedało się w imponującej liczbie 3,3 milionów egzemplarzy. Za jego sprawą wprowadzono tytułową krainę Draenor z nowym wątkiem fabularnym, zwiększono maksymalny poziom doświadczenia do 100. levelu i dodano sporo innych zmian.