Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2015, 15:12

autor: Luc

Mortal Kombat X – twórcy ujawniają nowe tryby oraz zdradzają szczegóły dotyczące frakcji

NetherRealm – studio odpowiedzialne za Mortal Kombat X – ujawniło kilka nowych informacji o swojej nadchodzącej produkcji. Dowiedzieliśmy się m.in. na czym polegać będzie sieciowa wojna frakcji oraz tego w jaki sposób zdobędziemy punkty dla naszego stronnictwa.

Po niezwykle udanym reboocie serii Mortal Kombat w 2011 roku, studio NetherRealm nie zwalnia tempa. Jubileuszowa, dziesiąta odsłona trafi w ręce graczy już za kilka tygodni, twórcy nieustannie podkręcają jednak atmosferę wyczekiwania, regularnie ujawniając nowe postacie. Przy pozostałych kwestiach są odrobinę mniej wylewni, aczkolwiek na niedawnym, zamkniętym pokazie w Londynie podzielili się z serwisem gry-online.pl kilkoma nowymi szczegółami dotyczącymi tajemniczego Factions War. Zdradzili także, jak wyglądać będzie system wyzwań, nagród oraz zdobywania punktów dla wybranego bractwa. Obszerniejszą relację z całego wydarzenia znajdziecie w osobnym artykule:

Wojna frakcji będzie toczyć się nieustannie. - Mortal Kombat X – twórcy ujawniają nowe tryby oraz zdradzają szczegóły dotyczące frakcji - wiadomość - 2015-02-06
Wojna frakcji będzie toczyć się nieustannie.

Poniżej zaś przedstawiamy w skrócie najistotniejsze informacje, jakie udało nam się zdobyć podczas pokazu i w rozmowie z przedstawicielami studia NetherRealm:

  • Gracze wybiorą przynależność do jednej z pięciu frakcji
  • W wojnie frakcji będziemy uczestniczyć zarówno grając z innymi, jak i samotnie
  • Ranking frakcji będzie resetowany co tydzień
  • Wszyscy członkowie zwycięskiego stronnictwa otrzymają specjalne nagrody
  • Znana z poprzedniej odsłony Challenge Tower zostanie zlikwidowana, a na jej miejsce pojawią się trzy inne wieże – Quick Tower, Daily Tower, Premier Tower.
  • Wyzwania w poszczególnych wieżach będą zmieniać się w określonych odstępach czasowych

Twórcy zapewniają, że to wciąż nie koniec niespodzianek i w najbliższej przyszłości możemy spodziewać się kolejnych nowości – zarówno w kontekście nowych wojowników, jak i w przypadku aren oraz trybów. Mortal Kombat X pojawi się 14 kwietnia 2015 w wersjach na PC, PlayStation 4, PlayStation 3, Xboksa One oraz Xboksa 360.