Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2015, 14:13

Mortal Kombat X – znamy wymagania sprzętowe

W serwisie Steam pojawiły się wymagania sprzętowe gry Mortal Kombat X. W starciu tytułu z komputerami osobistymi nie uświadczymy żadnego fatality – do rozgrywki wystarczy sprzęt klasy Intel Core i5 oraz karta grafiki pokroju GeForce GTX 460.

Ujawniono wymagania sprzętowe gry Mortal Kombat X. - Mortal Kombat X – znamy wymagania sprzętowe - wiadomość - 2015-02-04
Ujawniono wymagania sprzętowe gry Mortal Kombat X.

Studio NetherRealm opublikowało na platformie Steam minimalne i rekomendowane wymagania sprzętowe gry Mortal Kombat X. Prezentują się one następująco:

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • Procesor: Intel Core i5-750 2,67 GHz / AMD Phenom II X4 965 3,4 GHz;
  • Karta grafiki: GeForce GTX 460 / Radeon HD 5850;
  • Pamięć: 3 GB RAM;
  • Twardy dysk: 25 GB wolnego miejsca;
  • System operacyjny: Windows Vista, 7, 8 (64-bit).

Zalecane wymagania sprzętowe:

  • Procesor: Intel Core i7-3770 3,4 GHz / AMD FX-8350 4,0 GHz;
  • Karta grafiki: Geforce GTX 660 / Radeon HD 7950;
  • Pamięć: 8 GB RAM;
  • Twardy dysk: 40 GB wolnego miejsca;
  • System operacyjny: Windows 7, 8 (64-bit).

Bijatyki nigdy nie należały do najbardziej wymagających sprzętowo gier i nie inaczej jest w tym przypadku. Co więcej, gra ukaże się również na konsole PlayStation 3 i Xbox 360, twórcy musieli więc zoptymalizować tytuł pod szybko starzejące się maszyny. W konsekwencji do zabawy na komputerach osobistych wystarczy sprzęt ze średniej półki cenowej.

Im bliżej premiery, tym więcej dowiadujemy się o nadchodzącej odsłonie serii. Ostatnio do grona oficjalnie potwierdzonych postaci grywalnych dołączył Ermac. Tym samym lista zapowiedzianych postaci przedstawia się następująco: Ermac, Sub-Zero, Kitana, Scorpion, Raiden, Kano, Goro (dla zamówień przedpremierowych), Reptile, Kung Lao i Quan Chi. Nowi wojownicy to Cassie Cage, D'Vorah, Ferra/Torr i Kotal Kahn. Poznaliśmy też zawartość edycji limitowanej i kolekcjonerskiej. Mortal Kombat X ukaże się 14 kwietnia na platformach PC, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 i Xbox One. W Polsce gra pojawi się trzy dni później, 17 kwietnia.

Mortal Kombat X to kontynuacja wydanej w 2011 r. bijatyki studia NetherRealm, która po latach przerwy przywróciła palmę pierwszeństwa kultowej serii Mortal Kombat. Do naszej dyspozycji oddano ponownie pokaźny zestaw wojowników – zarówno tych znanych z wcześniejszych części cyklu, jak i zupełnie nowych. Dodatkowo każdy z nich występuje w kilku wariantach, różniących się taktyką i stylem walki. Osią rozgrywki jest rozbudowany tryb fabularny, którego akcja toczy się 25 lat po wydarzeniach ukazanych w poprzedniczce.