Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2015, 08:54

autor: Góral

Activision Blizzard - doskonałe wyniki finansowe; ogromny sukces CoD-a, Destiny i Skylanders

Koncern Activision Blizzard zanotował w 2014 roku ponad 800 mln dolarów zysku. Tak świetny wynik uzyskano dzięki ogromnej popularności Call of Duty: Advanced Warfare (najpopularniejszy tytuł 2014 roku), Destiny (trzecia najpopularniejsza gra 2014 roku) oraz Skylanders Trap Team (piąta najpopularniejsza gra 2014 roku).

Wyniki finansowe firmy Activision Blizzard

Raport finansowy Activision Blizzard za 2014 rok:
  • 4,4 mld dolarów przychodu, 835 mln dolarów zysku
  • 1,9 mld dolarów przychodu z cyfrowej dystrybucji
  • Sukces gier Call of Duty: Advanced Warfare, Destiny, Hearthstone: Heroes of Warcraft, Skylanders Trap Team i dodatku Warlords of Draenor do World of Warcraft

Koncern Activision Blizzard opublikował raport finansowy za ostatni kwartał oraz cały rok fiskalny 2014 zakończony 31 grudnia. W okresie 1 października – 31 grudnia 2014 roku firma zanotowała 1,575 mld dolarów przychodu. Natomiast całego roku sprzedaż przyniosła 4,4 mld dolarów, co przełożyło się na 835 mln dolarów zysku. Jest to wynik mniejszy od tego uzyskanego w 2013 roku, kiedy to firma mogła się pochwalić ponad miliardem dolarów zysku, ale i tak koncern jest na gigantycznym plusie. Dodatkowo amerykański gigant świetnie poradził sobie także na rynku cyfrowej dystrybucji, gdzie w całym 2014 roku udało mu się wypracować 1,9 mld dolarów przychodu (43% całego wyniku firmy).

Activision Blizzard - doskonałe wyniki finansowe; ogromny sukces CoD-a, Destiny i Skylanders - ilustracja #1

Gry

Doskonałe wyniki finansowe nie wzięły się znikąd. Firma w 2014 roku wydała kilka produkcji cieszących się ogromną popularnością. Największym zainteresowaniem graczy cieszyły się gry Call of Duty: Advanced Warfare (najpopularniejszy tytuł 2014 roku, wynik wyliczony na podstawie danych firm NPD i Chart-Track), Destiny (trzecia najpopularniejsza gra 2014 roku; 16 mln zarejestrowanych osób) oraz Skylanders Trap Team (piąta najpopularniejsza gra 2014 roku).

Doskonale poradziła sobie także karcianka Hearthstone: Heroes of Warcraft, która może się pochwalić ponad 25 mln graczy. Sporą popularnością cieszy się także zamknięta beta Heroes of the Storm, do której zapisało się (nie jest to równoznaczne z liczbą graczy) ponad 9 mln osób.

Mówiąc o grach firmy Activision Blizzard, nie można zapomnieć o MMORPG World of Warcraft, które dzięki dodatkowi Warlords of Draenor (3,3 mln egzemplarzy sprzedanych w ciągu pierwszej doby) zanotowało na koniec 2014 roku ponad 10 mln abonentów.

Plany na przyszłość

W 2015 roku firma Activision Publishing zamierza rozwijać swoje najpopularniejsze marki (Call of Duty, Destiny, Skylanders) i skupić się na grze Call of Duty Online przeznaczonej na chiński rynek. Dodatkowo w planach koncernu znajdują się niezapowiedziane jeszcze projekty.

Natomiast w przypadku Blizzarda oczkiem w głowie będzie Hearthstone, Heroes of the Storm, World of Warcraft, Diablo III oraz StarCraft II. Nie zapominajmy także, że deweloper pracuje nad strzelanką Overwatch.